×

Jak poprawnie zjeść ananasa? Do tej pory znałaś złą metodę!

Wydaje Ci się, że wiesz jak poprawnie zjeść ananasa? Okazuje się, że spora część osób wciąż robi to źle! Długie i męczące obieranie ananasa wkrótce się skończy – wystarczy, że poznasz ten prosty trik! Ale zanim do tego przejdziemy, zastanówmy się skąd pochodzi ta dziwna nazwa!

Skąd pochodzi oryginalna nazwa ananasa?

Ananas po angielsku to „pineapple” – wyraz powstały z połączenia dwóch słów „pine” (szyszka) oraz „apple” (jabłko). Mimo tej wprowadzającej w błąd nazwy, ananasy nie są ani jednym ani drugim! Te owoce to tak naprawdę… jagody!

Ananas został odkryty przez Europejczyków w Ameryce Południowej w okolicach roku 1664. Do tego czasu szyszki sosny były nazywane „pine apples” jednak wkrótce zmieniono ich nazwę na „pine cones”, co sprawiło, że odkrywcy dziwnego owocu przypominającego szyszkę, zdecydowali się nazwać go „pine apples” czyli szyszką jabłka. Faktycznie ananasy mogą z wyglądu przypominać szyszkę, jednak jak w takim razie zjeść tę jadalną, egzotyczną szyszkę?

Zobacz także: 9 produktów spożywczych, które najprawdopodobniej wyrzucasz do kosza, a nie powinieneś

Jak poprawnie zjeść ananasa?

Jedzenie i obieranie ananasa okazuje się być bardzo proste. Wystarczy, że odkroisz jego górną część czyli tę z zielonymi, kłującymi liśćmi, a następnie będziesz odrywać małe, pojedyncze kawałki. To co widzisz z zewnątrz – czyli skorupa ananasa, to tak naprawdę łuski. Pojedyncze jagody zostały ze sobą połączone podczas procesu dojrzewania – jeśli popatrzeć na to w ten sposób ananasy mają bliżej do malin niż do jabłka czy szyszki.

Ananas – źródło zdrowia

Ananasy są bogate w witaminę C oraz wspomagają dostarczanie antyoksydantów. Jedzenie tego owocu może wzmocnić Twoją odporność i ochronić organizm przed grypą. Dodatkowo ananasy pomagają łatwiej trawić.

Zobacz także: Nie wyrzucaj resztek tych 12 produktów! To owoce i warzywa, które możesz ponownie wyhodować

Jak wyhodować ananasa?

Chociaż całkowite kwitnięcie ananasów trwa około 3 lat, to ich wyhodowanie nie jest wcale takie trudne. Jeśli kupisz całego ananasa, wystarczy, że odetniesz górną część owocu i wstawisz do wody na 2 tygodnie. Gdy ananas wypuści korzonki, przenieś go do doniczki. Pamiętaj jednak, że gdy zerwiesz owoc, przestanie on kwitnąć. Bardzo ważne jest regularne podlewanie sadzonki oraz dostarczanie dużej ilości światła!

Jesteś fanem ananasa? Co myślisz o takiej metodzie jego obierania?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.