×

Jak pozbyć się mrówek z domu? Istnieje jedna prosta metoda

Nareszcie zrobiła się prawdziwa wiosenna pogoda! W końcu możesz otworzyć balkon czy wyjść na taras i cieszyć się słoneczną aurą. Ciepłe dni wiążą się nie tylko ze słodkim lenistwem, niestety dodatnie temperatury sprawiają także, że sporo insektów zaczyna coraz częściej pojawiać się w naszych domach. Ostatnie czego byś chciał to inwazja mrówek w domu!

Jak pozbyć się mrówek z domu bez użycia chemicznych środków?

jak pozbyć się mrówek z domu - mrówki w domu
apost.com/

Na rynku znajduje się sporo specjalnych specyfików, które mają szybko usunąć insekty z Twoich czterech kątów. Co jednak zrobić gdy w domu masz zwierzęta i małe dzieci, a pozostawienie chemicznych pułapek nie wchodzi w grę? Warto wtedy spróbować domowego sposobu na odstraszanie insektów.

Potrzebujesz:

– 3 szklanki ciepłej wody,
– 3 łyżki boraksu,
– 1 szklanka cukru,
– waciki kosmetyczne,
– miskę,
– kilka nakrętek po napojach.

Zobacz także: Szukasz naturalnego sposobu na pozbycie się kleszczy? Spróbuj ziemię okrzemkową!

Sposób przygotowania:

Na samym początku wymieszaj boraks z cukrem. Następnie powoli dodawaj wodę mieszając całość. Mikstura nie powinna mieć grudek, dlatego mieszaj aż konsystencja będzie stosunkowo gładka. Teraz umieść wacik w mieszaninie, po minucie wyciągnij wacik i umieść go na nakrętce lub kapslu lub nakrętce. Rozstaw je w miejscach gdzie najczęściej widzisz mrówki.

Dlaczego domowa pułapka na mrówki jest skuteczna?

jak pozbyć się mrówek - pułapka
apost.com/

Te metoda jest skuteczna ze względu na fakt iż cukier przyciąga insekty słodkim zapachem, zaś boraks zabija mrówki, poprzez uszkadzanie ich układu trawiennego i szkieletu. Sposób ten jest niezwykle skuteczny i szybki sposób usuwa problem mrówek z tarasu czy domu. Choć metoda wydaje się mało humanitarna, insekty szybko giną. Jeśli jednak mrówki wciąż pojawiają się w Twoim domu, warto zastanowić się nad wezwaniem specjalisty – może się okazać, że problem jest znacznie większy niż Ci się wydaje!

Boisz się użycia boraksu? Sprawdź nasz wcześniejszy artykuł 7 naturalnych sposobów, dzięki którym pozbędziesz się insektów i dowiedz się jak pozbyć się mrówek z domu przy użyciu cynamonu.

Masz problem z mrówkami w mieszkaniu? Jak sobie radzisz pozbyciem się insektów? Znałeś ten sposób czy możesz stosujesz inne metody? Daj nam znać w komentarzu na Facebooku!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij