Kategorie LajfhakiPsychologia

Jak pozbyć się muszek owocówek – prosty trik na usunięcie robactwa

Sierpień to czas świeżych owoców i słonecznej aury. Niestety w naszym domach mogą pojawić się małe owady, które nieznośnie latają dookoła koszyka z owocami, butelkami ze słodkimi napojami oraz lepkimi dżemami. Jak pozbyć się muszek owocówek, które pojawiają się znikąd i w kilka chwil atakują prawie wszystko, co spotkają na swojej drodze?

Bardzo prostym sposobem jest stworzenie naturalnej pułapki, która zwabi wszystkie insekty w jedno miejsce

Jak pozbyć się muszek owocówek – prosty trik na usunięcie robactwa
reddit.com

Wystarczy, że do niedużego pojemnika dodasz ocet oraz niewielką ilość płynu do mycia naczyń. Te dwa składniki sprawią, że muchy szybko poczują interesujący je zapach i wpadną w pułapkę. Kiedy tylko wlecją do pojemnika, lepki płyn do mycia naczyń sprawi, że będą insekty będą miały problem, aby się wydostać.

Możesz też zrobić taką samą pułapkę w słoiku, a zamiast pokrywki położyć na pojemniku przeźroczystą folię. Przy pomocy wykałaczki zrób kilka dziurek przez, które wejdą muchy.

Innym sposobem jak pozbyć się muszek owocówek jest zapalenie kilku świec zapachowych

instagram.com/candleworldpolska

Tutaj świetnie sprawdzą się te o intensywnych mentolowych zapachach lub olejki eteryczne. Tak metoda nie tylko odstraszy insekty, ale także stworzy przyjemny i romantyczny klimat.

Poczuj miętę

instagram.com/pastago_pl

Jeśli jednak nie przepadasz za świecami zapachowymi warto położyć kilka listków mięty w miejscach gdzie najczęściej pojawiają się muszki. Świeża mięta ma intensywniejszy zapach, lecz pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu oraz nasłonecznieniu rośliny.

Który sposób przetestujesz? 🙂

Zobacz także:

1) Jak odstraszyć komary? Domowy sposób z użyciem octu

2) Jak pozbyć się moli? 4 babcine sposoby

Fotografie: reddit.com, metaspoon.com