×
Wirtualna Polska

Sprytny sposób aby pozbyć się gryzoni, ze swojego domu. Raz na zawsze pożegnasz się z myszami

Czy znasz to uczucie, gdy siedzisz sobie spokojnie przed telewizorem lub przygotowujesz obiad w kuchni i nagle widzisz małego gryzonia, który przebiega przez środek Twojego mieszkania?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli panicznie boisz się myszy na pewno zastanawiasz się jak szybko uciec z domu i nigdy nie wrócić. Ale zaraz czy to na pewno odpowiednie rozwiązanie? Czy nie lepiej żeby to mysz opuściła dom? Myszy nauczyły się żyć blisko człowieka, jednak ludzie woleliby nie dzielić domu z takimi współlokatorami. Jak więc sobie z nimi poradzić?

„Jeśli widzisz jedną, na pewno jest ich więcej”

Gryzonie bardzo szybko się rozmnażają, dlatego też jeżeli szybko nie rozwiążesz problemu, liczba myszy w Twoich czterech kątach może się drastycznie powiększyć.

Bardzo popularnym środkiem odstraszającym gryzonie są intensywne zapachy, jednak musisz wiedzieć, że myszy mieszkające w Twoim domu przywykły do zapachów człowieka, dlatego też najlepiej będzie jeśli użyjesz sosu Tabasco, mięty lub pierzu cayenne i umieścisz je w potencjalnych miejscach gdzie mogą znajdować się gryzonie. Jednak nie ma gwarancji, że te produkty zadziałają i czasami lepiej podjąć bardziej zaawansowane kroki.

Krok pierwszy: Kup pułapkę na myszy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

via GIPHY

Okazuje się, że najbardziej banalny sposób pozbycia się myszy w rzeczywistości jest jednym z najskuteczniejszych. Aby zwiększyć szansę na złapanie myszy warto dodać odrobinę masła orzechowego na początek każdej z pułapek. Jeśli nie chcesz zabijać tego małego i bezbronnego zwierzątka mam dla Ciebie dobrą wiadomość – obecnie istnieje wiele pułapek, które pozwolą Ci złapać mysz i wywieźć i wypuścić ją z daleka od Twojego domu.

Krok drugi: Znajdź ich gniazdo

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tak jak już mówiłam, jeśli widzisz w domu jedną mysz, to najprawdopodobniej gryzoni jest więcej. Dowiedz się, gdzie znajduje się ich „siedziba” i pozbądź się ich ze swojego mieszkania. W tym pomoże Ci profesjonalista. Eksterminator znajdzie gniazdo myszy, a następnie odpowiednimi pułapkami wygoni je z Twojego domu.

Krok trzeci: Pozbądź się gniazda

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy wypędzisz jedne myszy, warto natychmiast pozbyć się ich gniazda. To, że udało Ci się wygonić jedną rodzinę gryzoni nie oznacza, że na ich miejsce nie wprowadzą się następne. Sprawdź otwory wentylacyjne i otwory w kominach. Eksperci zalecają zastosowanie wełny stalowej, której myszy nie będą mogły spożywać i stworzyć z niej gniazda.

Krok czwarty: Sprawdź nietypowe miejsca

Kiedy zamkniesz już wejścia do miejsc, w których myszy miały swoje gniazdo pewnie myślisz, że więcej ich nie spotkasz. Jednak te szkodniki mogą stworzyć sobie przytulne mieszkanko nawet w miejscach, które nie przypuszczasz, że będą nadawać się na lokum dla myszy. Jeśli trzymasz samochód w garażu, sprawdź czy gryzonie nie myszkują w pojeździe – jest tam ciepło i przyjemnie, dlatego myszy mogą spróbować uwić sobie gniazdko w samochodzie.

Krok piąty: Upewnij się, że myszy nie wrócą

Post udostępniony przez Fotofrafia moją pasją ??? (@madziaphoto)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zacznij od zewnętrznej części domu i upewnij się, że wszystkie krzewy i gałęzie zostały obcięte. Jeśli rośliny i krzewy znajdują się blisko domu, to prosta droga dla gryzoni aby zakraść się do Twojego mieszkania. Przejdź przez dom od góry do dołu i zamknij wszystkie potencjalne punkty wejścia dla gryzoni. Profesjonaliści sugerują użycie wełny stalowej do zamykania mniejszych otworów i siatki drucianej do tych większych. Dodatkowo wkładaj płatki zbożowe, ziarna itp. do szczelnych opakowań i unikaj pozostawiania pożywienia w otwartych naczyniach.

A Ty masz jakieś sprawdzone metody na pozbycie się gryzoni?

My sprawdziliśmy również metodę odstraszania myszy przy pomocy torebek po herbacie! Więcej na ten temat znajdziesz tutaj 🙂

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować