Kategorie Domowe trikiLajfhakiPorady

Jak pozbyć się pająków? Skuteczne sposoby na ich wypędzenie

Jak pozbyć się pająków z domu? To pytanie zadają sobie nie tylko osoby cierpiące na arachnofobię, ale także każdy kto najzwyczajniej w świecie nie lubi widoku tych owadów w swoim mieszkaniu. W Polsce nie musisz martwić się ukąszeniem pająka, ale to zrozumiałe, że wielu ludziom pajęczyny i pajęczaki kojarzą się z brudem oraz kurzem, dlatego jeśli nie chcesz widzieć tych insektów w swoim domu, sprawdź skuteczne metody na ich wypędzenie.

Jak pozbyć się pająków z domu – #1 Mięta pieprzowa

unsplash.com

Czy wiesz, że pająki nienawidzą mięty pieprzowej? Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy! Przygotuj 3 szklanki wody, 1 łyżkę płynu do mycia naczyń oraz 1 łyżkę olejku eterycznego z mięty pieprzowej. Dokładnie wymieszaj wszystkie substancje, a następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem. Potrząśnij kilka razy. Spryskaj preparatem miejsca, w których widziałeś pająki. Pamiętaj, że ta metoda wygania pająki, a nie całkowicie je unicestwia. Dodatkowym plusem tej metody jest fakt iż Twój dom będzie pięknie pachnieć.

#2 Cynamon

unsplash.com

Pająki nie znoszą zapachu cynamonu. Rozpyl cynamon w wybranych miejscach zwłaszcza przy drzwiach i oknach lub zastosuj świece zapachowe o zapachu cynamonu, a pająki przestaną zaglądać do Twojego mieszkania.

#3 Kasztany

instagram.com/marta.macqueen

Pająki nie znoszą zapachu kasztanów! Wystarczy kilka z nich a zapomnisz o pająkach. Więcej przeczytasz w naszym artykule zatytułowanym Prosty sposób na wypędzenie wszystkich pająków z domu. Wystarczy kilka kasztanów

#4 Słona woda

unsplash.com

Dodaj 30 gramów soli do 3,5 litra ciepłej wody. Dobrze wymieszaj składniki, aby sól się rozpuściła, a następnie przelej roztwór do butelki ze spryskiwaczem. Kiedy zobaczysz pająka lub jego sieć, spryskaj miksturę bezpośrednio na nie. Ta metoda jednak zabije pająki, a nie wypędzi zwierzę z Twojego domu.

#5 Kulki nasączone olejkiem z mięty

unsplash.com

Innym świetnym sposobem jest użycie olejku eterycznego z mięty w celu stworzenia zapachowych kulek. Kulki nie tylko pięknie pachną ale pomogą Ci także wypędzić pająki z domu oraz zapobiegną zagnieżdżaniu się insektów w mieszkaniu.

#6 Biały ocet

unsplash.com

Tak samo jak zapach kasztanów czy cynamonu, zapach białego octu odstrasza pająki. Wystarczy, że dodasz trochę octu do wody i spryskasz nim miejsca, w których ostatnio pojawił się insekt.

#7 Olej kokosowy

instagram.com/dietfoodpl

Nieco niekonwencjonalny sposób na pozbycie się pająków, jednak wystarczy, że dodasz 1/3 oleju kokosowego do 2/3 wody i przelejesz mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl miksturę w miejscach przez które pająki mogą dostać się do Twojego domu (szpary, szczeliny przy oknach i drzwiach).

#8 Tytoń

unsplash.com

To dziwne, ale pająki nienawidzą tytoniu tak bardzo, że nawet do niego nie podejdą! Wysyp go w miejscach, gdzie widziałeś wcześniej grupę intruzów i czekaj na efekty.

#9 Skórka z cytrusów

unsplash.com/

Pająki nie znoszą cytrusów. Umieszczenie skórki cytrusów w miejscach gdzie występują pająki, pomoże Ci trzymać je z daleka. Pachnące cytryną pasty do mebli świetnie nadają się również do odstraszania pająków.

#10 Cedr

unsplash.com/

Ten zapach także odstrasza insekty. Możesz wykorzystać cedrowy mulcz do wysypania go przed domem. Większe kawałki drewna możesz położyć wewnątrz, a wiórki cedrowe wsyp do szuflad. Pająki nie powinny się więcej pojawić.

Zobacz także:

1) Jak pozbyć się pluskiew? Oto 10 naturalnych sposobów

2) Co robić gdy znajdziesz w domu parecznika