×

Jak pozbyć się pluskiew? Oto 10 naturalnych sposobów

Pluskwy potrafią dobrze się ukryć w szczelinach łóżka, przez co ciężko się ich pozbyć. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe! Dzięki sprawdzonym sposobom, w całkowicie naturalny sposób możesz wyeliminować je ze swojego łóżka! W takim razie jak pozbyć się pluskiew? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

#1 Usuń je używając suszarki

jak pozbyć się pluskiew - sposób z suszarką
brightside.me

Pluskwy lubią ciepło, ale ludzkiego ciała – ciepły powiew suszarki może skutecznie zabić pluskwy. Znajdź na materacu miejsce gdzie znajdują się jaja pluskiew i uruchom suszarkę na najwyższą moc. Pluskwy nie przeniosą jaj w żadne inne miejsce, wiec możesz mieć pewność, że się nie rozprzestrzenią i szybko zginą.

Jak pozbyć się pluskiew – #2 Pierz swoje ubrania w wysokiej temperaturze

jak pozbyć się pluskiew - temperatura prania
wikimedia.org / pixabay.com

Nawet jeśli kupiłaś ubrania w sklepie, to dobrze jeśli je wypierzesz i wysuszysz, tak szybko jak to możliwe. Może to pomóc zabić pluskwy ukrywające się w nowych ubraniach! Warto też od czasu do czasu wybrać pozostałe ubrania w wysokiej temperaturze.

Zobacz także: 15 sposobów jak niechcący możesz wnieść pluskwy do swojego domu. Po prostu ohyda!

#3 Użyj pary

Według badań użycie pary wodnej świetnie eliminuje pluskwy z łóżka. Para pomaga wykurzyć je z ciasnych kryjówek, a następnie doprowadza do ich śmierci.

Jak pozbyć się pluskiew – #4 Zastosuj taśmę dwustronną

Znajdź drogę po której pluskwy najczęściej się poruszają i zaaplikuj tam dwustronną taśmę. Pluskwy nie będą mogły się ruszyć i szybko je wyeliminujesz.

#5 Użyj silikonowych saszetek po butach

jak pozbyć się pluskiew  - sylikon
pixabay.com

Kojarzysz małe paczuszki żelu krzemionkowego, które dodaję się do nowych butów, ubrań, a nawet niektórych artykułów spożywczych? Nie wyrzucaj ich! Według badań, żel może pomóc wchłonąć lipidy z naskórka pluskwy, co powoduje ich odwodnienie i wysuszenie.

Jak pozbyć się pluskiew – #6 Trzymaj pranie w szczelnych workach

instagram.com/dance.in.the_gardn

Trzymanie ubrań w plastikowych torbach może zapobiegać przedostaniu się pluskiew do ubrań.

#7 Zrób pułapkę

jak pozbyć się pluskiew - pułapka na pluskwy
wikipedia.com/ ceneo.pl/

Według naukowców suchy lód może zabić pluskwy, uwalniając dwutlenek węgla, który przyciąga owady. Możesz zrobić pułapkę, wypełniając izolowany dzban suchym lodem i lekko otaczając bazę proszkowym talkiem, co pomaga uwięzić ich w środku.

Jak pozbyć się pluskiew – #8 Zrób domowy spray z octu

białe ręczniki - biały ocet
pixabay.com

Ocet zawiera kwas octowy, który szkodzi układowi nerwowemu owadów, dzięki czemu można go użyć do zrobienia sprayu, aby zabić pluskwy. Napełnij białym octem pustą butelkę ze sprayem i zastosuj go bezpośrednio, spryskując na robaki.

#9 Wymieszaj pieprz cayenne, oregano i imbir

instagram.com/highnoonspice

Kolejny spray, który możesz wykonać to preparat, z przypraw. Wymieszaj pieprz cayenne, oregano i imbir z wodą, przelej go do butelki z rozpylaczem i zastosuj w miejsca gdzie pojawiły się pluskwy. Silny zapach oregano w połączeniu z pikanterią pieprzu cayenne oraz imbirem odstraszy pluskwy.

Jak pozbyć się pluskiew – #10 Użyj olejków eterycznych

instagram.com/ladiosa.pl

Olej z rozmarynu, olejek miętowy, olej cynamonowy, olejek z mięty pieprzowej, eugenol, olejek goździkowy, olejek lawendowy i olej z trawy cytrynowej to jedne ze skuteczniejszy olejków, którymi możesz zlikwidować pluskwy. Jeśli chcesz zrobić spray wystarczy, że wymieszasz dwa z olejków wraz z wodą i przelejesz do butelki ze spryskiwaczem.

Czy kiedykolwiek miałeś problem z pluskwami? Jakiego sposobu użyłeś na pozbycie się ich?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.