×
Wirtualna Polska

Zawsze robię to po spacerze. W domu wreszcie przestało śmierdzieć psem

Pies w domu to wiele radości i zabaw, ale też obowiązków. Każdy właściciel psiaka wie, że ma on charakterystyczny aromat, szczególnie, jeśli gdzieś się wytarza lub zmoczy go deszcz. Podpowiadamy, jak pozbyć się zapachu psa w domu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zdarza się, że nawet regularnie kąpany pies, może brzydko pachnieć. Podczas spacerów kusi go wiele rzeczy, które mogą zostawić na jego sierści zapach. Oto, co zrobić, aby nie było to tak uciążliwe.

Dlaczego pies śmierdzi?

Każdy psiak ma swój charakterystyczny zapach wydzielany przez skórę. Niektórzy uznają, że łapy czworonogów mają zapach popcornu lub starych skarpet. Dzieje się tak, ze względu na bakterie grzybowe żyjące między opuszkami psich łap. To naturalna flora, która nie jest zagrożeniem ani dla zwierzęcia, ani dla człowieka. Są właściciele, którzy tak kochają ten zapach, że mogą kupić nawet świecę o tym aromacie! Zdarzyć się jednak może, że zapach psa jest nie do zniesienia, szczególnie, jeśli zwierzak natknął się na skunksa lub wytarzał w śmieciach. W takim wypadku jedna kąpiel może być niewystarczająca. Podpowiadamy, co robić, kiedy pies śmierdzi. Te patenty są prawdziwym remedium na ten problem!

jak pozbyć się zapachu psa w domu, fot. Freepik

jak pozbyć się zapachu psa w domu, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Nie pozwól, aby pies jadł z twojego stołu. Te produkty poważnie mu szkodzą

Jak pozbyć się zapachu psa w domu?

Brzydka woń może wydobywać się nie tylko z sierści pupila, ale też z jego zębów. I często jest to symptom źle dobranej karmy, niewystarczającej higieny, a w najgorszym wypadku stanów chorobowych. Oto sposoby, dzięki którym zniwelujesz brzydki zapach swojego pupila.

  • Nie zaniedbuj porządnej kąpieli
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli psiak jest umorusany po harcach na dworze i przyniósł do domu intensywny zapach, zrób mu porządną kąpiel, stosując specjalne szampony niwelujące takie aromaty. Po wyszorowaniu sierść czworonoga będzie miękka, gładka, czysta, a przede wszystkim wolna od nieprzyjemnego zapachu.

  • Dobierz perfumy dla psów

W sklepach jest dostępnych wiele zapachów, które mogą zamaskować naturalny aromat wydzielany przez skórę psa. Dzięki temu może on pachnieć świeżo. Takie perfumetki są bezpieczne i nieuczulające, nie zawierają też alkoholu w składzie. Możesz wybierać wśród wielu aromatów: owocowych, ziołowych czy kwiatowych.

  • Zastosuj neutralizator zapachów
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W przypadku, kiedy psiak zostawił brzydką woń na dywanie, kanapie lub poduszkach, zastosuj neutralizator zapachów. On nie tylko działa długo, ale też usuwa wszystkie nieprzyjemne aromaty z powietrza. Pozostawia po sobie miłą woń, którą aż chce się wdychać (szczególnie, że możesz wybrać własny wariant zapachowy).

  • Dbaj o oddech pupila

Z czasem z pyska naszego pupila może wydobywać się brzydki zapach, który aż wywołuje grymas na twarzy. Dlatego dobrze jest zadbać o higienę zębów naszego psa, regularnie je czyszcząc i odkamieniając. Zapobiegawczo warto też stosować preparaty w formie past, gryzaków czy płynów dodawanych do wody.  

jak pozbyć się zapachu psa w domu, fot. Freepik

jak pozbyć się zapachu psa w domu, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Pies szybko przestanie szczekać przy oknie. Rady behawiorystki to złoto

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować