×

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami? Sposób bez szorowania i chemicznego wybielacza

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami? Nie musisz wyrzucać białych koszul i t-shirtów, gdy na materiale pojawią się żółte plamy. Istnieje naturalny i dziecinnie prosty sposób na spranie ich z pach. Ubrania będą wyglądać jak nowe i nie będziesz się wstydzić nieestetycznych plam pod pachami. Dokładną instrukcję na spranie tego typu plam znajdziesz w tym artykule.

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami? Sprawdzone domowe sposoby

Naturalnych metod na spranie żółtych plam z białych ubrań jest kilka. Składniki potrzebne do ich wykonania z pewnością większość ludzi ma już w swoim domu. Są to produkty na stałe używane w kuchni.

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami?

Pasta z sody oczyszczonej

Jednym z najskuteczniejszych sposób na żółte plamy jest soda oczyszczona. Należy wymieszać 4 łyżki z dwoma łyżkami wody, tak by powstała gęsta i mokra pasta. Taką mieszankę nakładamy na plamy pod pachami i zostawiamy na 1,5 godziny. Gdy pasta wyschnie, wrzucamy ubranie do pralki i pierzemy w proszku do białych ubrań. Temperaturę prania ustawiamy zgodnie z zaleceniami producenta.

Ocet na żółte plamy pod pachami

Żółte plamy z potu pokona również ocet spirytusowy. Ma on wiele zastosowań w kuchni i w praniu trudnych plam. Wystarczy namoczyć żółte plamy pod pachami octem i zostawić na ok. 15 minut. Wyprana z dodatkiem octu koszula lub bluzka będzie też mniej przyjmować takie plamy w przyszłości. Namoczone ubrania należy wyprać w pralce z odrobiną proszku.

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami? Woda utleniona usunie plamy z potu

Wodę utlenioną można polać samą po plamie lub użyć jako wzmocnienia do innego sposobu. Wspomnianą wcześniej pastę z sody można polać wodą utlenioną. Ten tani wybielacz z apteki jest tani i łatwy w użyciu. Nie ma też uciążliwego zapachu tak jak w przypadku octu, który może drażnić wiele osób.

Sok z cytryny. Czyli naturalny wybielacz

Zwykły sok z cytryny to również skuteczny sposób na pozbycie się żółtych plam. Należy wymieszać sok z wodą w proporcji 1:1. Taką miksturę wystarczy rozpryskać po plamach przed tradycyjnym praniem w pralce. Kasowa substancja może wpłynąć na szarzenie, dlatego do prania należy dodać sodę.

Skąd biorą się żółte plamy na ubraniach?

Brzydkie żółte odbarwienia pod pachami ubrań są spowodowane potem. Antyperspiranty również mogą barwić białe tkaniny. Zawarte w nich sole aluminium wywołują substancje chemiczne pomiędzy włóknami materiału. Następnie zaczynają żółknąć, a przebarwienia i plamy stają się trudne do usunięcia.

Żółte plamy od potu na białych ubraniach
źródło: canva

Może Cię zainteresować

zamknij