×

Kiedy ona zaczęła przestrzegać instrukcji fotografa, nie wierzyłam własnym oczom. Musisz to znać!

Pozowanie do zdjęć… Tak, wiemy czasem zdarzy się, że wyjdziemy na zdjęciu jak bogini, a czasem jak diabeł wyjęty z piekła. Wydawać by się mogło, że to nie zależy od nas, ale jednak mamy ogromny wpływ na efekt końcowy. Zaraz przekonasz się, jakie błędy robisz i co możesz poprawić w pozowaniu. Takie proste, a tak wiele zmienia!

1. Zrelaksowana poza.

Łagodne ułożenie ciała w kształt litery „S”, gdzie jedna noga jest luźno ugięta, a na drugiej opierasz swoją wagę i to nadaje lekkości całej posturze. Do tego nie wkładaj w całej ręki w kieszeń, a jedynie same kciuki.

1

2. Zwrot do kamery.

Jeśli chcesz wyglądać szczuplej, musisz uniknąć pozowania przodem do kamery. Skręć ciało w jedną stronę tak, aby jedno ramię było bliżej aparatu. Noga także powinna być bokiem. Sprawisz w ten sposób, że kończyny będą wyglądać na dłuższe.

2

3. Przytrzymywanie ręką twarzy.

Lepiej, aby nie skręcać dłoni, i nie tworzyć kątów ostrych. Korzystniej, gdy dłoń będzie oplatać twarz.

3

4. Opuszczone ramię.

Obniżenie ramion optycznie wydłuży szyję i będziemy wyglądać szczuplej i będziemy sprawiać wrażenie ogólnie zrelaksowanej osoby. Nie chowaj także dłoni.

4

5. Zegnij kolano.

Jeśli fotografujesz się z boku, dobrze będzie wyglądać, jak zegniesz kolano. Ponownie wracamy do ułożenia ciała w kształt litery „S”

5

6. Skręć głowę.

Unikaj pozowania en face. Pochyl lekko głowę i skręć ciało, ale nadal patrz w obiektyw. Możesz także opuścić delikatnie brodę w dół.

6

Tak, to takie proste! Udostępnij porady, aby wszystkie Twoje koleżanki mogły uzyskać równie zadowalające efekt na zdjęciach co Ty!

Może Cię zainteresować

zamknij