×

Wypierz kurtkę puchową w pralce. Trik, dzięki któremu będzie jak nowa!

Pogoda za oknem zmieniła się zdecydowanie za szybko. Pożegnaliśmy się już ze słonecznymi dniami, które napełniały nas energią. Jak na razie nie mamy też co liczyć na „polską złotą jesień” – dźwięk spadających na parapet kropel deszczu prawie nas nie opuszcza. To ostatni dzwonek, żeby zrobić porządek w swojej szafie. Pora schować w niej głęboko cienkie bluzki i spodenki. Ich miejsce zajmą teraz swetry i grube bluzy, a także płaszcze i cieplutkie okrycia wierzchnie. Ale musisz też dobrze się na to przygotować, bo może okazać się, że któraś kurtka puchowa wymaga prania – co teraz?

Twoja ulubiona zimowa kurtka nie jest już w zadowalającym Cię stanie? Poszarzała i dziwnie pachnie? Wcale nie musisz z niej rezygnować i kupować nowej. To po prostu oznaka, że trzeba ją wyprać. Pranie kurtki puchowej w pralce automatycznej jest możliwe! Musisz jednak uważać, żeby zrobić to we właściwy sposób.

Jak prać kurtkę puchową?
Jak prać kurtkę puchową? Fot. Freepik.com

 

Jak rozbić puch w kurtce po praniu?

On się wcale nie zbije! Puchówka będzie jak nowa, wystarczy, że będziesz przestrzegał określonych zasad:

  • Zobacz, czy w pojemniku na detergenty nie ma pozostałości proszku.
  • Sprawdź, czy Twoja pralka dysponuje programem do prania puchu. Jeśli nie, wyszukaj w niej cykl przeznaczony dla tkanin delikatnych. Idealna będzie temperatura 30 stopni i co najwyżej 400 obrotów na minutę.
  • Zaopatrz się również w płyn wskazany do prania rzeczy puchowych lub delikatnych. Proszek może być za ostry.
  • Pozapinaj w kurtce wszystkie guziki i zasuń wszelkie zamki. Obróć ją na lewą stronę.

Jak prać kurtkę puchową? Wypróbuj prostą metodę!

To jeden praktyczny trik, który pokochała już niejedna pani domu. Ty też będziesz zachwycony!

  • Po pierwsze namocz kurtkę przed praniem. Dzięki temu puch nie będzie tak podatny na sklejenie się w pralce. Poza tym inteligentne pralki mogłyby pobrać za mało wody po włożeniu do pralki tak lekkiej, ale obszernej kurtki.
  • Po drugie wrzuć do bębna z kurtką kilka piłeczek tenisowych. Zadbają o to, aby puch się nie zbijał, a kurtka po praniu była puszysta!

Nie obawiaj się, pranie kurtki z puchu wcale jej nie zniszczy. Ale przeczytaj o rzeczach codziennego użytku, które możemy niechcący źle prać.

Źródła: www.se.pl

Może Cię zainteresować

zamknij