×

Jak prawidłowo jeść jabłka? Okazuje się, że wielu z nas robi to źle

Na pewno przez całe życie słyszałeś, że jedzenie owoców i warzyw jest zdrowe. Co jednak jeśli powiem Ci, że najpopularniejszy owoc, który z pewnością często pojawia się w Twoim domu, może być przez Ciebie jedzony w niewłaściwy sposób? Czy to możliwe, że przez całe życie konsumowałeś jabłka źle? A jeśli tak to co w tym złego? Dziś odpowiadamy na pytanie jak prawidłowo jeść jabłka.

>Jak poprawnie jeść jabłka

Nie chodzi tutaj o sposób obierania czy złe pokrojenie owoców, lecz o całkowite wyzbycie się pestek oraz skórki. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie w skórce znajduje się najwięcej cennych składników, ale o co chodzi z pestkami? Czy mamy pozbywać się całego miąższu jabłka, a to co uważamy za niepotrzebne, zacząć konsumować garściami?

Według badań wykonanych przez Birgit Wasserman z Uniwersytetu Technologicznego w Graz, jabłka zawierają ponad 100 milionów komórek bakteryjnych, lecz gdy pozbywamy się łodygi i nasion to przyswajamy tylko 10 milionów tych cennych komórek!

Nie oznacza to jednak, że powinniśmy opychać się samymi pestkami jabłek, ale dobrze wiedzieć, że jeśli przez pomyłkę zjemy jedno lub dwa nasiona, to nic nam się nie stanie, a wręcz przeciwnie, dostarczymy naszemu organizmowi potrzebnych substancji.

Warto jednak zaznaczyć, że obecnie nie ma dokładnych badań, które potwierdzałyby zdrowotne właściwości pestek z jabłek. Wiadomo jednak, że to właśnie nasiona zawierają najwięcej dobrych bakterii, zaś miąższ i skórka znacznie mniej.

Jak często jesz jabłka? Czy zdarza Ci się zjeść pestki z jabłek? Co myślisz o tym badaniu?

Zobacz także:

1) Kobieta zhakowała swoją lodówkę. Niczym Jezus zamieniła wodę na wino

2) Kuchenne triki – 8 sztuczek, które świetnie się sprawdzą w każdej kuchni

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

20 obłędnie wyglądających potraw, które sprawią, że podczas jedzenia każdemu będą się trzęsły uszy

Najpierw jemy oczami. Dlatego estetycznie wyglądające dania bez trudu skuszą każdego miłośnika dobrej kuchni. Kolorowe tarty, finezyjne tory czy dekoracyjnie podane smażone potrawy łechcą kubki smakowe. Obejrzyj kulinarną galerię i zdecyduj, które danie zjadłbyś w pierwszej kolejności. 😉 1. Oszałamiający tort borówkowy 2. Pistacjowe kryształy 3. Smok poleca się na obiad 4. Domek z piernika […]

15 drzew, które przerosły wszystko, nawet nasze najśmielsze oczekiwania…

Każdy lubi czasem sobie podgryźć coś smacznego, ale że drzewa są trochę unieruchomione, to czasem wielkiego wyboru nie mają i pochłaniają co tylko napotkają na swej drodze. Oto garść dębów i świerków i innych drzew, które nie wybrzydzały… #1 Kiedyś może zeżrą ją całą, teraz dodały jej uroku #2 Pianino… #3 Robi się creepy… #4 […]

10 zdumiewających ciekawostek o naszym układzie pokarmowym

Lubimy rozkoszować się jedzeniem. To duża przyjemność, a wspólne posiłki zacieśniają więzy między znajomymi i członkami rodziny. Czy wkładając kolejny kęs ulubionego dania do ust, zastanawiałeś się jaką drogę przemierzy w Twoim organizmie? Poznaj zadziwiające fakty dotyczące układu pokarmowego. 1. Odurzająca ślina W ciągu doby nasz organizm jest w stanie wyprodukować nawet 1,5 litra śliny. […]

20 drzew gotowych pożreć wszystko, co stanie im na drodze. Nic je nie powstrzyma

Pomyślałby kto, że nie ma na świecie nic spokojniejszego od drzew, a prawda jest taka, że niewiele o nich wiesz, np. tego, że to straszne głodomory. Są gotowe spałaszować wszystko, co stanie im na drodze, nie znają litości! Oto kolekcja drzew, które odsłoniły swoją mroczną stronę i dały się na tym przyłapać. #1 „A chrupnę […]

13 kuchennych trików, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas

W kuchni każda minuta jest cenna, zwłaszcza jeśli w telewizji za chwilę ma lecieć ulubiony serial. W poniższym wideo pokażemy Ci jak zaoszczędzić czas przy przygotowaniu kilku typowych dań.

11 trików kuchennych, które kosztują 0 zł. Wszystko co potrzebujesz, masz już w kuchni

Na kuchenne gadżety można wydać małą fortunę. Ale jeśli wykażemy się odrobiną pomysłowości to być może okaże się, że wszystko co potrzebujemy mamy już w naszej kuchni.