×

Jak przygotować auto na zimę? 3 tanie akcesoria, które musisz mieć!

Nie wiesz, co kupić do auta na zimę? Wystarczy jedna wizyta w sklepie motoryzacyjnym lub nawet w dziale z takimi rzeczami w supermarkecie. Przedstawiamy kilka akcesoriów, które na pewno Ci się przydadzą w mroźny czas.

Nieważne, czy jeździsz nowym autem z wysokiej półki, czy starszym modelem – o każde auto należy w zimie obowiązkowo dbać! Mróz jest nieubłagalny i może poczynić duże szkody, przed którymi lepiej się uchronić. A wcale nie będzie to wymagało od Ciebie dużych i drogich zakupów.

Co warto mieć w aucie na zimę?

Przede wszystkim skrobaczkę do szyb

Mając zamarznięte szyby nigdzie nie pojedziesz. Mróz maluje różne wzory na szkle, ale one wcale nie umilają jazdy – trzeba się ich w prosty sposób pozbyć. Możesz w tym celu kupić samą skrobaczkę niemalże za grosze lub dołożyć kilkanaście złotych więcej i kupić taką, która jest połączona 2 w 1 ze szczotką. Czasem auto może być tak zasypane śniegiem, że oczyszczenie samych szyb nie wystarczy – wtedy trzeba też zadbać o dach i maskę. Jeśli nie chcesz się siłować z oblodzeniem własnoręcznie, to wybierz odmrażacz do szyb w płynie o wartości od 7 do 20 złotych za butelkę.

Jak przygotować auto na zimę?
Jak przygotować auto na zimę? Fot. Pinterest

Zimowy płyn do spryskiwaczy to wydatek nie do pominięcia

Jeśli nie wymienisz w swoich spryskiwaczach letniego płynu na zimowy, to podczas jazdy możesz mieć – lekko mówiąc – niemały dyskomfort. Kupisz je już za cenę od 2 do 10 zł – w zależności od ich jakości. Dodatkowym atutem jest to, że naprawdę pięknie pachną!

Jak zadbać o auto przed zimą? Wymienić materiałowe dywaniki na gumowe

Kiedy spadnie śnieg, to nie zawsze mamy możliwość przejść do auta tylko po odśnieżonym chodniku. Śnieżne grudy gromadzą się nam na butach, a później topią i robią w aucie wielką kałużę. Jeśli materiałowe dywaniki namokną, to przyczynią się do gnicia „podłogi” i większej wilgoci w samochodzie. Warto więc na ten czas wyposażyć samochód w ich gumową wersję, którą w łatwy sposób opróżnisz z wody.

 

Skoro wiesz już, jak przygotować auto na zimę, to zobacz też, jak przygotować swoje okna!

Źródła: autokult.pl

Może Cię zainteresować