×
Wirtualna Polska

Jak przyspieszyć okres – najskuteczniejsze triki

Zbliżające się wielkie wyjście, wyjazd wakacyjny bądź inna uroczystość zbiegają się w czasie z przewidywanym okresem? Nie panikuj. Aby uniknąć związanego z nim dyskomfortu, warto zastosować kilka trików, które pomogą przyspieszyć miesiączkę. Ich skuteczność będzie zależała od indywidualnych cech danego organizmu. Jednakże jest kilka czynników, które cechują się szczególną skutecznością. Jak zatem przyspieszyć okres?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Naturalnie i domowymi sposobami

Jeżeli do pojawienia się okresu zostało kilka dni, możesz sprowokować jego przyspieszenie poprzez gorącą kąpiel (nie nadużywaj jednakże tej metody, ponieważ niszczy ona warstwę lipidową skóry i przyspiesza procesy starzenia). Polewanie brzucha maksymalnie ciepłym strumieniem wody będzie miało podobne działanie. Masaż o średnim nasileniu może również doprowadzić do szybszego rozpoczęcia krwawienia. Kolejnym, sprawdzonym i zupełnie naturalny sposobem jest zwiększona aktywność fizyczna. Wybierz się na trening, poćwicz przysiady, skłony czy pompki i zmęcz Twoje ciało. Sprzyja to pojawieniu się krwawienia.

jak przyspieszyc okres

Jak przyspieszyć okres gdy się spóźnia?

Warto wtedy postawić na rozluźnienie organizmu. Lampka czerwonego wina czy herbatka z kwiatu czarnej malwy to napoje, które mają działanie rozkurczające na całe ciało. Równie przyjemną i zupełnie naturalną metodą rozluźnienia organizmu będzie seks. Zainicjuj zbliżenie i przekonaj się sama, jak skutecznie wywołuje przyspieszenie okresu. Zazwyczaj pojawia się on już po kilku godzinach od zbliżenia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aspiryna nie koniecznie bezpieczna

Promowanym przez niektórych sposobem na przyspieszenie miesiączki jest zażycie aspiryny. Po pierwsze nie powinno się nadużywać leków, jeżeli nie występuje taka konieczność zdrowotna. Po drugie wiele osób uskarża się na złe samopoczucie po spożyciu medykamentów tego typu. Po trzecie zaś, pamiętaj o tym, iż aspiryna rozrzedza krew, dlatego też przyjęta w zbyt dużych ilościach, może prowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia krwotoków.

Jak przyspieszyć koniec okresu?

Jeżeli krwawienie się przedłuża a chciałabyś skrócić jego czas, to możesz zastosować irygację pochwy specjalny płynem np. Tantum Rosa, który ma działanie łagodzące a jednocześnie pozwoli na szybsze wypłukanie zalegających złogów. Zimna kąpiel i polewanie chłodnym strumieniem brzucha, także działa obkurczająco.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Regulacja cyklu środkami hormonalnymi

Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, mogą częściowo sterować czasem pojawienia się okresu bądź całkowicie go pominąć. Metoda ta cechuje się wysoką skutecznością, jednakże obciążenie organizmu, jakie niesie w pakiecie, może okazać się nie warte oferowanej wygody. Stałe poddawanie ciała działaniu hormonów prowadzi często do wzrostu wagi, zaniku libido i innych problemów zdrowotnych. Pamiętaj o tym, decydując się na zażycie pigułki.

Tak naprawdę sterowanie momentem pojawienia się okresu jest bardzo trudne, ponieważ proces ten jest niezwykle złożony i zależny od wielu czynników. Ponadto postępowanie wbrew naturze, nie zawsze wyjdzie nam na zdrowie. Przedwcześnie wywołany okres może okazać się znacznie boleśniejszy i dłuższy, w porównaniu z tym pojawiającym się w terminie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować