Kategorie Domowe trikiLajfhaki

Jak rozbić niewygodne buty? Domowe sposoby na ciasne obuwie

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się kupić piękną parę eleganckich szpilek lub trampek, które w sklepie wydawały się super wygodne. Niestety, założenie butów w przymierzalni, a chodzenie w nich przez cały dzień to zupełnie dwie inne sprawy. Nawet jeśli wydaje Ci się, że dane obuwie jest wygodne, to po kilku godzinach może przyprawić Cię o niewyobrażalny ból. Jak w takim razie rozbić niewygodne buty? Oto kilka sposobów, które pomogą Ci to wykonać!

Jak rozbić buty – woda i woreczek strunowy

sweeneestyle.com

Pierwszym sposobem na rozbicie butów domowym sposobem jest umieszczenie w nich szczelnego woreczka strunowego, a następnie dodanie do niego wody. Dokładnie uformuj worek w bucie, wypełnij go wodą i zamknij. Teraz wystarczy, że umieścisz obuwie w zamrażalniku. Podczas zmiany wody w lód, buty będą powoli i naturalnie się rozciągać i rozbijać.

Chodź w butach w domu

pinterest.com

Jeśli wiesz, że czeka Cie cały dzień w szpilkach, warto wcześniej rozchodzić nowe buty. W innym wypadku obuwie świeżo wyciągnięte z pudełka może przyprawić ból Twoim stopom. Warto pochodzić w nich chwilę w domu. Możesz spróbować ubrać do tego skarpetki o czym dowiesz się poniżej.

Jak rozbić buty – bawełniane skarpetki i suszarka

piximus.net

Innym sposobem jest założenie grubych bawełnianych skarpet a na to butów, które są niewygodne. Pochodź przez chwilę w takim zestawie po swoim mieszkaniu. Co kilka dni powtarzaj ten proces. Z czasem buty zaczną się lekko rozciągać. Możesz także ubrać skarpetki i włączyć suszarkę, aby ciepłym strumieniem powietrza zmiękczyć materiał i lepiej dopasować obuwie do stopy.

Sylikonowe lub żelowe wkładki

instagram.com/kingcosmetics91

Jeśli kupiłaś nowe buty i zaczynasz czuć, że zaczynają Cię obcierać, warto od razu kupić żelowe plastry i przykleić je na buty, w problematycznym miejscu. Dzięki temu zapobiegniesz tworzeniu się pęcherzom zanim jeszcze buty na dobre Cię poranią.

Jak rozbić buty – papier ścierny

instagram.com/petra_technologie

Jeśli wiesz, że buty będą Cię obcierać spróbuj użyć papieru ściernego. W ten sposób wygładzisz lekko jego powierzchnię i zapobiegniesz tarciu, które prowadzi do obtarć i powstania pęcherzy na stopach.

14 sekretów, które ułatwiają chodzenie w butach na obcasie. Stosuje je sama księżna Kate

Prawidła

instagram.com/around_the_fashion

Sprawdzonym sposobem są także prawidła. Tutaj jednak lepiej postawić na te drewniane, a nie plastikowe. Szybciej i dokładniej rozbiją one Twoje buty i delikatnie rozciągną materiał.

A jeśli nie masz w domu prawideł spróbuj innej z zabawkami dziecka.

instagram.com/stefan_telefan

BONUS

Jeśli planujesz kupno butów, najlepiej wybrać się do sklepu wieczorem lub późnym popołudniem. Dlaczego? Pod koniec dnia Twoje stopy mogą być zmęczone i lekko spuchnięte, przez co wydają się większe, dlatego też uda Ci się dopasować idealne buty, które nie będą Cie obcierać i uciskać. Szczególnie warto o tym pamiętać kiedy wybierasz się kupić szpilki!

Zobacz także:

1) Szpilki – jak kupić odpowiednie? 5 ważnych zasad

2) Powstały najdroższe szpilki świata. Ich zniewalająca cena sprawi, że ugną Ci się kolana

Fotografie: onegoodthingbyjillee.com