×

Prawdziwy hologram 3D z telefonu. Aż ciężko uwierzyć, że można go zrobić w domu!

Niemożliwe? A jednak! Dzięki temu trikowi możesz stworzyć za pomocą swojego smartfona hologram w postaci niesamowitego efektu 3D.

Zaznaczamy jednak, że iluzja nie jest prawdziwym hologramem 3D. Do jej stworzenia jest wykorzystany obraz 2D, jednak nie zmienia to faktu, że efekt końcowy zwala z nóg!

Wszystko, czego potrzebujesz, to:

– papier graficzny

– plastikowe opakowanie po płycie CD

– klej lub taśma

– ołówek

– nożyczki

– smartfon

– ostry nożyk

Jak stworzyć hologram?

Aby osiągnąć niepowtarzalny efekt, odrysuj na papierze technicznym trapez równoramienny o wymiarach: krótsza podstawa 1 cm, ramiona 3,5 dm, dłuższa podstawa 6 cm.

Oczywiście, możesz odrysować trapez o dwukrotnie lub trzykrotnie większych wymiarach. Efekt będzie jeszcze lepszy!

Następnie wycinamy odrysowany na papierze technicznym trapez i pozbywamy się bocznych ścianek z plastikowego opakowania po płycie kompaktowej wycinając w niej ten sam kształt za pomocą ostrego nożyka.

Wycięte kształty należy połączyć ramionami za pomocą taśmy klejącej lub kleju – uważaj jednak aby nie pobrudzić plastikowych elementów. Zaznaczamy również, że spajanie klejem często jest nietrwałe.

Połączone trapezy układamy krótszymi podstawami na smartfonie.

Teraz wystarczy tylko wyświetlić z telefonu obraz przeznaczony specjalnie do wykorzystywania technologii hologramu 3D, które bez problemu znajdziesz chociażby na YouTube, i gotowe!

Może Cię zainteresować