×

Jak szybko naładować telefon? 9 trików, które przyspieszą proces

Ile razy zdarzyło Ci się przed wyjściem sięgnąć po smartfon i zobaczyć, że bateria jest na wyczerpaniu? Pewnie w takim wypadku zastanawiasz się jak szybko naładować telefon, w końcu nie masz czasu na godzinne czekanie aż bateria osiągnie 100%!

Istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc Ci w ekspresowym tempie naładować telefon. Dowiedz się także jakich błędów nie popełniać, podpinając smartfona do ładowania!

#1 Używasz złego kabla USB

instagram.com/jennyus3g

Zdarza Ci się pożyczać ładowarkę od znajomego? Musisz wiedzieć, że to może przyczynić się do szybszego uszkodzenia baterii telefonu. Ważne jest, aby zawsze używać kabla USB o dokładnie takiej samej mocy jak zaleca producent smartfona. Najlepiej zawsze używaj oryginalnego kabla, który dodawany jest do telefonu. Używając innych ładowarek, smartfon może ładować się znacznie wolniej.

Zobacz także: Ładowanie telefonu jest bardziej skomplikowane niż myślisz. Sprawdź dlaczego nie wolno ładować go w nocy

Jak szybko naładować telefon? – #2 Nie ładuj telefonu podpinając go do komputera

techxerl.net/

Podpinając telefon do ładowania w wejście USB, które znajduje się przy komputerze jest z pewnością bardzo wygodne. Możesz wtedy korzystać z przeglądania internetu lub pracować, a Twój telefon będzie uzupełniał zgubione procenty baterii. Okazuje się, że ładowanie smartfona poprzez gniazdko jest o wiele szybsze. Ładowanie telefonu przez wejście USB może trwać nawet godzinę dłużej!

#3 Nie ładujesz powerbanku

jak szybko naładować telefon - powerbank
instagram.com/woodiny_ua

Korzystając z telefonu zauważyłam, że jego bateria bardzo szybko się rozładowuje. Nie ma co się dziwić, codziennie sprawdzam social media, słucham muzyki, rozmawiam ze znajomymi czy wykonuje służbowe telefony. Z racji tego, że rzadko mam czas aby ładować telefon tradycyjnie, często korzystam z powerbanka. Urządzenie najpierw ładuje pamięć wewnętrzną telefonu, a później jego baterie. Ważne jednak aby regularnie ładować powerbanka. Naładuj przed wyjściem urządzenie przez 10-15 minut, nawet takie krótkie ładowanie pomoże Ci szybko uratować baterie telefonu w tych najbardziej kryzysowych sytuacjach.

Jak szybko naładować telefon? – #4 Pozostawiasz aplikacje w tle

Jak szybko naładować telefon - aplikacje w tle

Jeśli potrzebujesz szybko naładować telefon, sprawdź czy faktycznie potrzebujesz wszystkich aplikacji, które akurat działają. Wyłącz Wi-Fi, transmisję danych, a także Bluetooth. Wyłącz okienka z grami czy przeglądarkami, z których w danym momencie nie korzystasz.

#5 Ciągle sprawdzasz poziom baterii

jak szybko naładować telefon - ładowanie
pixabay.com

Ładując telefon najlepiej jest go w ogóle nie używać. Korzystanie ze smartfona podczas jego ładowania spowalnia cały proces. Nie sprawdzaj również jego stanu naładowania – ciągłe wybudzanie ekranu również źle wpływa na telefon. Warto zmniejszyć poziom jasności ekranu lub przełączyć się w tryb samolotowy co znacznie przyspieszy naładowanie urządzenia.

Jak szybko naładować telefon? – #6 Nie włączasz trybu oszczędzania baterii

jak szybko naładować telefon - tryb oszczędzania baterii
t-mobile-trendy.pl

Jeśli szybko potrzebujesz naładować baterie w telefonie, warto przełączyć się w tryb oszczędzania baterii. To znacznie przyspieszy proces. Włącz ustawienia, przejdź do baterii i tryb niskiego zużycia (iPhone) lub tryb oszczędzania baterii (Android).

#7 Nie wyciągasz telefonu z etui

jak szybko naładować telefon - etui na telefon
instagram.com/cases.a.plenty

Pewne typy etui mogą sprawiać, że telefony szybciej się nagrzewają i niszczą baterie urządzenia. Podczas ładowania warto ściągnąć futerał ze smartfona – dzięki temu szybciej i bezpieczniej naładujesz swój telefon.

Jak szybko naładować telefon? – #8 Korzystasz z ładowania bezprzewodowego

ładowarka bezprzewodowa
instagram.com/dunkoolearbuds

Ta funkcja jest bardzo wygodna, jednak ładowarki bezprzewodowe nie ładują telefonu tak szybko jak ładowarki na kabel. Jeśli spieszysz się i chcesz zaoszczędzić czas, lepiej użyj tej drugiej opcji.

#9 Nie dbasz o stan baterii telefonu

Warto jest przynajmniej raz w miesiącu doprowadzić telefon do całkowitego rozładowania baterii. To wszystko ze względu na wbudowane baterie litowe – warto więc całkowicie rozładować telefon a następnie naładować ją do 100%.

A ty co robisz aby szybciej naładować swój telefon? Znasz jakieś triki?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować