×
Wirtualna Polska

Jak szybko posprzątać w szafie? 9 trików

Sukienki, koszule, spodnie wymięte w kulkę i wrzucone na półkę. Bałagan w szafie robi się bardzo szybko – zwłaszcza, gdy przed wyjściem zmieniamy swoją stylizację przez kilkadziesiąt dobrych minut. Do porządku niestety ciężko nam się zabrać, a bałagan nie znika – wręcz przeciwnie, jest coraz gorszy. Jak szybko posprzątać w szafie, a przy tym wszystkim nie odczuć frustracji? Oto 9 porad które musisz poznać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak szybko posprzątać w szafie?

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Nie unikniesz gruntowego sprzątania, które polega na wyrzuceniu wszystkiego z szafy, zmierzeniu każdej rzeczy i zadecydowaniu co z nią zrobić. Dzisiaj jednak skup się na prostych i szybkich trikach które pomogą Ci przywrócić blask szufladom z ubraniami.

Zacznij od szuflady z bielizną

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=instagram.com/pantuniestalcom_">

instagram.com/pantuniestalcom_

Na pewno w Twojej szufladzie znajdują się jakieś niewygodne majtki, które trzymasz na czarną godzinę. Nie oszukujmy się, każdy z nas ma w swojej szafie taką bieliznę. Bo przecież mogą się przydać, gdy już założysz wszystkie czyste majtki i zapomnisz nastawić pranie. Wtedy, zostają one! Te jedne, niewygodne, porwane, wpijające się w pośladki gacie, których nigdy w życiu normalnie być nie założyła. I lepiej nie zakładaj, bo jeśli masz nosić coś co jest całkowicie niewygodne, lepiej tego w ogóle nie zakładać. Przez cały dzień będziesz tylko się złościć, że nosisz coś niewygodnego. Lepiej wyrzuć denerwującą bieliznę. Zobaczysz, że zyskasz miejsce w szafie czy szufladzie i szybciej znajdziesz to co chcesz założyć.

Wyrzuć pojedyncze skarpetki

<a href= instagram.com/die_bine13">

instagram.com/die_bine13

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wszyscy wiedzą, że pralka jest pożeraczem skarpetek. Jeśli od dłuższego czasu nie udało Ci się odzyskać ulubionej skarpetki, po prostu się z nią rozstań, Bez sensu jest trzymanie jej przez wiele miesięcy i nie założenie jej na nogę. Chyba że preferujesz styl ubierania skarpetek nie do pary – tylko pamiętaj, aby zrobić z tej skarpetki użytek, nieużywana po prostu niepotrzebnie zajmuje Ci miejsce.

Nie zwijaj biustonoszy

<a href= pinterest.com">

pinterest.com

Wkładanie jednej miseczki w drugą nie służy biustonoszom. Lepiej jest ułożyć jeden na drugi, bez żadnego dodatkowego zwijania. Składanie biustonosza na pół sprawia, że szybko się odkształca i mniej Ci posłuży.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie wieszaj wszystkich ubrań

<a href= pinterest.com">

pinterest.com

Na wieszaki nie nadają się grube swetry. Znacznie lepiej jest złożyć je do szuflady, dzięki czemu nie będą się wyciągać i odkształcać. W ten sposób uporządkujesz ilość powieszonych rzeczy i zadbasz o wygląd swoich ubrań. Na wieszakach nie musisz też trzymać spodni czy T-shirtów – lepiej je złożyć i umieścić na półce lub w szufladzie.

Wymień wieszaki, które są popsute lub kiepskiej jakości

<a href= pinterest.com">

pinterest.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W Twojej szafie są wieszaki druciane, które dostałaś w pralni? A może plastikowe i cienkie wieszaki, które już popękały i uginają się pod ciężarem ubrań? Lepiej wymienić je na jeden, taki sam typ wieszaków. Postaw na drewniane lub te obite welurem (ubrania nie będą z nich zjeżdżać). Użycie takich samych wieszaków pozwoli Ci zyskać trochę dodatkowej przestrzeni. Po otwarciu szafy będziesz mieć także wrażeniem że jest ona bardziej uporządkowana.

Trzymaj się zasady 1 wieszak = 1 ubranie

<a href= pinterest.com">

pinterest.com

Nie wieszaj po 2,3 czy 10 sztuk ubrań na jednym wieszaku. To sprawia, że nie wiesz co tak naprawdę masz w swojej szafie, a gdy czegoś nie widzimy to zapominamy o tym i przestajemy w tym chodzić. Porozdzielaj ubrania na wieszaki – tutaj musisz ograniczyć jednak ilość ubrań w szafie, ponieważ więcej ubrań = więcej wieszaków, a to wiąże się z dodatkowymi wydatkami i ograniczeniem miejsca w szafie.

Pożegnaj się z ubraniami których nie używasz

<a href=instagram.com/santiniweiss">

instagram.com/santiniweiss

Jeśli w Twojej szafie znajdują się ubrania, których nie zakładasz najlepiej jest się ich pozbyć. Nie musisz ich od razu wyrzucać. Dobrze jest złożyć je na jakiś czas i wynieść np. na strych lub schować pod łóżko. Po miesiącu pomyśl czy tęsknisz za czymś co zostało „chwilowo” odłożone, jeśli nie po prostu wyrzuć całe pudełko lub oddaj te ubrania potrzebującym.

Sezonuj ubrania

<a href=pinterest.com„>unsplash.com">

pinterest.com„>unsplash.com

W sezonie letnim nie potrzebujesz grubych swetrów czy kurtek zimowych. Schowaj je i wynieś na strych lub do piwnicy. Tak samo w lecie, schowaj delikatne sukienki i krótkie spodnie. Przed schowaniem danych ubrań, wypierz je, usuń zmechacenia i ładnie złóż.

Zobacz także:

1) Oszustwa marek odzieżowych, na które dajemy się nabrać

2) Jak usunąć zmechacenia z ubrań? 5 domowych sposobów

3) Porządki w szafie – 7 rzeczy, które powinnaś jak najszybciej wyrzucić

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować