Zwykła folia spożywcza pozwoli Ci ugotować idealne jajko w koszulce

Przygotowanie śniadania powinno być proste i przyjemne, jednak z własnego doświadczenia wiem, że ugotowanie perfekcyjnego jajka bywa problematyczne. Na szczęście istnieją sposoby, które ułatwiają to zadanie. Jednym z nich jest przyrządzenie jajka w… woreczku zrobionym z folii. Dzięki tej metodzie Wasze dania będą wyglądały jakby były przygotowane w kuchni Master Chefa!

Najważniejsze są szczegóły

Główną rzeczą, od której należy zacząć jest sprawdzenie wody, która nie powinna być wrząca, lecz powinna gotować się na wolnym ogniu. Następnie należy wziąć kawałek czystej folii spożywczej i posmarować jej fragment masłem (lub oliwą z oliwek). Kolejnym krokiem jest położenie folii na szklance oraz rozbicie skorupki tak, aby wnętrze jajka znalazło się w środku.

Teraz wystarczy zebrać „rogi” materiału i zawinąć, w taki sposób aby jajko znajdowało się w środku stworzonego woreczka. Ostatnim krokiem jest umieszczenie worka w garnku z wodą. Od czasu do czasu należy zamieszać jajko – można to zrobić przy pomocy drewnianej łyżki lub trzymając koniec folii. Po 5 minutach nasze jajko będzie idealnie ugotowane.

Dokładną instrukcję znajdziesz w poniższym filmiku!