×
Wirtualna Polska

Bierzesz artykuł z palety, a nie z półki? Dużo ryzykujesz…

Kolejki w sklepach spożywczych to codzienność. Największy szał zakupowy zauważa się przy okazji wszelakich świąt. Wtedy trudno jest zrobić spokojnie zakupy bez pośpiechu, chaosu i tłumu. Wtedy pracownicy sklepów zmuszeni są do pracy na najwyższych obrotach, by na bieżąco uzupełniać produkty. Wykładanie towaru utrudniają im jednak tłumnie zajęte przez nas alejki…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wykładanie towarów to obowiązek pracowników sklepów, z którego są rozliczani. Niestety nie zawsze idzie to sprawnie. Sprzedawcy skarżą się na brak wolnego miejsca w alejkach i przeciskających się klientów, a ci zaś, że nie mają swobodnego dostępu do półek i artykułów. Czy taki spór da się w ogóle pogodzić?

Jak się zachować, jeśli pracownik wykłada towar?

Podstawą wzajemnej komunikacji i życia społecznego są szacunek i kultura. Niezależnie od sytuacji nie powinno nam tego zabraknąć. Podobnie jest w sklepie spożywczym, gdzie trzeba naprawdę dobrej logistyki, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Jak zatem zachować się, kiedy pracownik wykłada towar i alejka jest nieco zabarykadowana? Bądźmy wyrozumiali i skierujmy się do innej. Być może za kilka chwil ta poprzednia będzie już wolna. Trzeba pamiętać, że pracownicy nie robią nam na złość tym, że akurat w godzinach otwarcia sklepu uzupełniają braki na półkach. To po prostu jeden z jego wielu obowiązków.

wykładanie towaru, fot. Freepik

wykładanie towaru, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Co zrobić, kiedy pracownik jedzie z wózkiem?

W sklepie jest trochę tak jak na drodze — warto ustąpić pierwszeństwa. Jeśli widzimy, że pracownik jedzie z wózkiem wypełnionym towarem, po prostu zróbmy mu miejsce. Nas to nic nie kosztuje, a dla niego liczy się każda minuta. W końcu rozliczany jest za swoją efektywność. Będzie to o wiele lepsze niż obrażanie go pod nosem i złośliwe blokowanie mu drogi. Weźmy pod uwagę, że to właśnie dzięki jego pracy możemy codziennie zaopatrzyć się w nasze ulubione i niezbędne produkty. Warto pamiętać, że ta praca nie należy do najlżejszych, a paleciak z towarem to duże obciążenie. Manewrowanie nim nie jest prostą czynnością. Dlatego tym bardziej tego nie utrudniaj. Ustąpienie miejsca pracownikowi sklepu przyspieszy jego pracę i pozwoli ci swobodnie zrobić zakupy. Unikniecie też zbędnej ewentualnej awantury. Szanujmy siebie nawzajem!

wykładanie towaru, fot. Freepik

wykładanie towaru, fot. Freepik

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przeciskanie się uparcie z wózkiem czy koszykiem koło naładowanego paleciaka nie jest bezpieczne. Podobnie, kiedy samodzielnie próbujesz wyjąć z niego dany produkt. Zwykle są one ułożone stabilnie, jednak to wcale nie oznacza, że możemy się nimi „częstować”. Rozłożono je w taki sposób, że każdy ubytek wagowy może doprowadzić do upadku. Nigdy nie wiesz, kiedy produkty mogą spaść i zrobić tobie, pracownikowi lub innemu klientowi krzywdę. Może też dojść do zabrudzenia ubrania czy podłogi w sklepie albo uszkodzenia produktu — wtedy nie będzie zdatny do sprzedaży. Nie mówiąc już o tym, że podbierając jakiś produkt z paleciaka, możesz później najeść się wstydu, próbując go skasować. Zdarza się, że artykuły jeszcze nierozładowane, nie są wprowadzone do systemu. Kasjer od razu pozna, że grzebałeś w dostawie i będzie miał słuszne prawo, aby udzielić ci reprymendy. Dlatego takich sytuacji lepiej unikać.

 

Zobacz również: Czym jest downsizing? To kolejny perfidny chwyt marketingowy, na którym jesteś stratny.

Wózki w Lidlu też mają swoją niezwykle przydatną ukrytą funkcję!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: pomyslodawcy.pl, genialne.pl

Może Cię zainteresować