Kategorie DomDom i ogródŁazienka

Jak urządzić czarną łazienkę? 5 cennych rzeczy przy jej dekorowaniu

Czarny to majestatyczny, poważny i elegancki kolor, który jest wyrazem stabilności oraz siły. We wnętrzach wciąż jest mało używany, ze względu na jego przytłaczającą barwę. Czarny zdecydowanie nie jest dla każdego jednak, jeśli zdecydujesz się na ten kolor, możesz mieć pewność, że wnętrze danego pomieszczenia będzie wyjątkowe. Być może zastanawiasz się nad czarną łazienką, jeśli tak to dobrze trafiłaś! Dzisiaj zdradzę, jak urządzić czarną łazienkę, aby nie była przytłaczająca, lecz elegancka i piękna.

#1 Spraw, że czarny będzie super elegancki

Czarny to kolor elegancji i na pewno nikt nie ma tutaj wątpliwości. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad czarną łazienką, postaraj się wyobrazić najbardziej elegancką, czarną sukienkę. Jak by wyglądała? Pełna biżuterii i dodatków, czy raczej wyrafinowana i subtelna? Pomyśl o sprzęcie do łazienki jak o biżuterii i umieść ją na pierwszym planie. Różowe złoto pięknie kontrastuje z czarnym tłem łazienki, dodając jej minimalistycznego lecz ciągle nowoczesnego wyglądu. Pamiętaj, że jeśli chodzi o czerń, mniej często znaczy więcej. Dodaj kilka obszarów z kontrastującą bielą i zamień coś potencjalnie nudnego w wyrafinowaną przestrzeń.

#2 Utrzymuj odpowiednie kontrasty

instagram.com

Dobrym sposobem na użycie koloru czarnego jest wykorzystanie go w detalach oraz elementach kontrastujących, a nie jako koloru głównego w pomieszczeniu. Tutaj na przykładzie możesz zauważyć jak pięknie wygląda czarny w kontraście do białych kafelek. Czarna podłoga, czarne lustro oraz ciemne elementy na białej tapecie sprawiają, że całość wygląda niezwykle elegancko. Sztuką jest zrównoważenie ilości czerni i bieli mniej więcej jednakowo. Tapeta robi to sama, ale zwróć uwagę, jak dolna połowa ściany równoważy ciemną podłogę.

#3 Zwróć uwagę na detale

bloglovin.com

Sztuczka, którą warto zastosować mając czarną łazienkę, polega na dopasowaniu ciekawych, kolorowych detali, które sprawią, że całe wnętrze nie stanie się przytłaczające i pełne mroku. Do czarnej łazienki możesz dodać trochę etnicznych dodatków np. wiklinowe kosze czy dywan. Warto też pomyśleć o wzorach na ścianie, które odciągną uwagę od bardzo ciemnego koloru pomieszczenia.

#4 Zdecyduj się na odważny krok w stronę czarnego

Ta czarna i elegancka łazienka to idealny przykład, że warto też odważnie podejść do tematu czarnej łazienki. Jednak i w takim wnętrzu warto zestawić coś do kontrastu jak np. przezroczyste akcesoria na parapecie, biały bukiet kwiatów czy mosiężne dodatki. Płytka podłogowa również zmienia nieco wygląd ciemnego pomieszczenia, zapewniając lekkość czarnych ścian.

#5 Skup uwagę na świetle

domino.com

W tym, ale pięknie zaprojektowanym pomieszczeniu, główną uwagę przyciągają obrazy oraz mocne oświetlenie, które sprawia, że niemal nie zwracamy uwagi na czarne ściany. Sztuczka tej eleganckiej łazienki, polega na kontrastującym białym suficie, mocnych oprawach oświetleniowych oraz otwartej przestrzeni pod zlewem. Obrazy, gdzie połączono czerwień, czerń oraz złoto – także są doskonałym przykładem tego, co że odpowiednie dodatki zmienią mroczną łazienkę w eleganckie pomieszczenie.

Zobacz także:

1) Najbardziej luksusowe wanny. Nawet Arielka chciałaby w nich zamieszkać

2) Mała łazienka nie musi być problematyczna. 14 inspiracji jak ją zaprojektować