×

Znajomi pytają, skąd mam taki pachnący dom. A to prosta sztuczka!

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć kurz ze ścian, to mamy dziś dla Ciebie rozwiązanie, które nie tylko Ci to umożliwi, ale i sprawi, że w całym Twoim domu będzie pięknie pachniało. Wszyscy sąsiedzi Ci pozazdroszczą i będą się zastanawiać, skąd ten zapach.

Problemy z czyszczeniem ścian

Usuwanie kurzu ze ścian wcale nie jest proste. Każda gospodyni domowa od czasu do czasu męczy się przy tym ze śladami zostawionymi przez detergent, którego użyła. Albo też ma na ścianach pełno smug i innych śladów po sprzątaniu. Można zawsze oczywiście przetrzeć ściany na sucho. W ten sposób na pewno ściągniemy z nich wszelki kurz, ale jest to rozwiązanie czasochłonne. Dużo lepiej jest zdać się na prosty trik, który nie tylko rozprawi się z kurzem, ale także sprawi, że w mieszkaniu pojawi się przyjemny zapach.

jak usunąć kurz ze ścian
jak usunąć kurz ze ścian, fot. Il Rifugio Perfetto/youtube

Jak usunąć kurz ze ścian? Jeśli zastosujesz tę sztuczkę, będą one przy okazji pięknie pachnieć

Jak się okazuje, zaskakująco dobrym środkiem na rozprawienie się z kurzem na ścianach jest płyn do mycia podłóg. Nada się on do prawie każdej powierzchni, niezależnie od tego, czym jest wykończona ściana. Warto wybrać płyn do mycia podłóg o przyjemnym kwiatowym lub innym ulubionym zapachu. W przeciwieństwie do podłóg zapach, jaki pozostanie po sprzątaniu, utrzyma się odczuwalnie dłużej na ścianach. To sprawi, że przestrzeń Twojego domu będzie bardzo przyjemnym miejscem, które zaskoczy niejedną osobę nieznającą tajemnicy pochodzenia zapachu.

jak usunąć kurz ze ścian
jak usunąć kurz ze ścian, fot. Il Rifugio Perfetto/youtube

Jak usunąć kurz ze ścian płynem do mycia podłogi?

Aby usunąć kurz i pomniejsze zabrudzenia ze ścian za pomocą płynu do mycia podłogi, będziesz musiał jedynie przygotować bardzo prosty roztwór. Użyj 60 ml płynu na 1 litr wody, a następnie tę mieszankę przelej do buteleczki ze spryskiwaczem. Teraz weź miotłę kuchenną i przymocuj na niej rozłożoną na włosiu szmatkę. Zrób to tak, by się dobrze trzymała i nie była w stanie spaść. Możesz wykorzystać do tego klamerki na pranie.

Następnie weź przygotowany wcześniej roztwór i spryskaj nim szmatkę umieszczoną na miotle/szczotce. Masz już wszystko, czego potrzebujesz, by zabrać się za usuwanie kurzu ze ścian. Tym sposobem zrobisz to szybko i wygodnie, a jedyne, co po sobie pozostawisz, to przyjemny zapach unoszący się w powietrzu.

Moja mama rozkłada torebki po herbacie na parterze domu. Tak pozbyła się ohydnego problemu

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Może Cię zainteresować