Kategorie Domowe trikiPoradySprzątanie

Jak usunąć plamy na kołnierzyku koszuli?

Chcesz wiedzieć jak usnąć plamy na kołnierzyku koszuli i sprawić, aby nigdy więcej nie wróciły? Oto trik, który pomoże Ci pozbyć się żółtych plam na kołnierzyku i mankietach!

Jak usunąć plamy na kołnierzyku?

Jeśli Ty lub Twój mąż, często nosicie eleganckie koszule z kołnierzykiem, to pewnie wiesz, że po długim noszeniu na kołnierzyku i mankietach pojawiają się nieestetyczne plamy od potu i brudu. Pralka tradycyjne środki do prania nie zawsze potrafią sobie z nimi poradzić, na szczęście istnieją pewne sposoby, które potrafią wybawić nas z najgorszych sytuacji! Dlatego teraz mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Przy użyciu odpowiednich narzędzi i technik łatwo pozbędziesz się tych śladów!

Aby usunąć plamy na kołnierzyku warto wiedzieć czym one są

Jeśli dobrze poznasz problem, znacznie łatwiej będzie Ci się z nim uporać. Czy plamy na kołnierzyku to tylko pot? Nie do końca! Plamy te to także wszelkiego rodzaju balsamy i olejki do ciała, produkty do włosów, brud oraz oczywiście pot. Ze względu na taką mieszankę, plamy są bardzo trudne do usunięcia i często odplamiacze nie dają sobie z nimi rady.

Oto kilka sposobów jak usunąć plamy na kołnierzyku!

Jak usunąć plamy na kołnierzyku?

onegoodthingbyjillee.com

Przygotuj starą szczoteczkę do zębów, płyn do prania oraz wybrany przez siebie odplamiacz. Teraz namocz zabrudzony obszar koszuli w ciepłej wodzie i przelej odplamiacz do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl środek na kołnierzyk. Użyj szczoteczki do zębów i porządnie wyszoruj cały zabrudzony obszar – niech środek dobrze wejdzie w tkaninę. Pozostaw koszulę od 20 minut do godziny.

onegoodthingbyjillee.com

Następnie włóż koszulę do pralki i dodaj standardową dawkę płynu lub proszku do prania. Wybierz najcieplejsze ustawienie wody (sprawdź metkę na ubraniu) i rozpocznij cykl prania, a następnie zatrzymaj pralkę po około 10 minutach. Pozostaw koszulę na około 30 – 60 minut, a po tym czasie dokończ pranie. Jeśli Twoja pralka nie ma opcji pauzy, zawsze możesz namoczyć koszulę w miednicy lub wannie.
 
Kiedy wypierzesz koszulę, powinna być wolna od wszelkich plam na kołnierzyku! Zawsze możesz też powtórzyć cały proces – wtedy plamy na pewno znikną.

Jeśli ten sposób nie zadziała możesz spróbować także drugiej metody:

Domowy spray na plamy na kołnierzyku i nie tylko

onegoodthingbyjillee.com

Przygotuj 1 szklankę płynu do mycia naczyń oraz 2 wody utlenionej. Przelej obydwie substancje do butelki i dobrze wymieszaj. Następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem i nanieś na plamy. Umieść ubranie w ciemnym miejscu (woda utleniona rozkłada się z powrotem do wody i tlenu, jeśli jest wystawiona na zbyt dużą ilość światła). Przy kolorowych ubraniach warto przetestować na niewielkim fragmencie czy woda utleniona nie odbarwi ubrania. Pozostaw płyn na chwilę, a następnie wrzuć koszulę do pralki. Jeśli plama nie zejdzie użyj sprayu jeszcze raz i dodatkowo posyp plamę sodą oczyszczoną. Następnie wypierz w pralce.

onegoodthingbyjillee.com

Jak uniknąć powstawaniu plam na kołnierzyku?

Dbaj o higienę szyi

Pielęgnuj swoją szyję, codziennie dobrze ją szoruj i usuwaj martwy naskórek oraz pot. Używaj gąbki, która poradzi sobie z zabrudzeniami na Twojej skórze. Pamiętaj aby myć szyję po umyciu włosów i upewnij się, że szampon, odżywki czy farba do włosów, została zmyta ze skóry na szyi.

Układaj włosy zanim włożysz koszulę

Pomoże to utrzymać produkty do włosów na swoim miejscu, a nie na samej koszuli. Dzięki temu będziesz mogła wytrzeć szyję z wszelkich produktów jeszcze przed założeniem ubrania.

Użyj zasypki dla niemowląt

Jeśli masz tłustą skórę lub włosy, rozważ użycie proszku dla niemowląt, który wchłonie nadmiar potu. Przed założeniem koszuli z kołnierzem rozprowadź lekką warstwę proszku dla niemowląt na plecy i boki szyi.

A Ty co robisz aby uniknąć plam z potu na kołnierzyku i mankietach koszuli? Masz jakieś sprawdzone sposoby? Jeśli tak, koniecznie się nimi podziel! Czekamy na Twoje komentarze na Facebooku!

Zobacz także:

1) Jak zrobić pranie? 10 babcinych trików, dzięki którym zaoszczędzisz sporo czasu

2) Jak szybko usunąć naklejkę? Łatwy sposób na odklejenie nalepek

3) Jak wyprać skarpetki? Będą śnieżnobiałe bez użycia wybielacza

Źródło i fotografie: shannonsews.blogspot.com