×

Jak usunąć plamy po ptasich odchodach z mebli ogrodowych? Zrobisz to szybko i będziesz mógł cieszyć się wypoczynkiem

Ptasie odchody na meblach ogrodowych to problem, z którym latem zmaga się wiele osób. Jest to ostatnia rzecz, z jaką chcesz mieć do czynienia w ogródku. Warto wiedzieć jak sobie z nimi szybko i skutecznie poradzić.

Ptasie odchody na meblach
freepik

Ptasie odchody na meblach ogrodowych – jak usunąć plamy po nich?

Pierwsza i najważniejsza zasada to działaj szybko, gdy zauważysz plamy z ptasiej kupy. Im dłużej będziesz zwlekać, tym większe prawdopodobieństwo, że jeszcze bardziej przylepią się do mebli. Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić, to zeskrobanie nadmiaru odchodów (suchych lub mokrych) za pomocą noża lub łyżki.

Później usuń kupę za pomocą ogólnie dostępnych, domowych środków.

Szczoteczka i detergent

freepik

Najprostszą techniką usuwania plam z ptasich odchodów, jest dokładne wyszczotkowanie zabrudzonego obszaru. Do butelki ze spryskiwaczem wlej letnią wodę i dodaj trochę płynu do prania. Mieszankę namieś na plamy i zacznij szorować za pomocą szczotki z twardym włosiem (stara szczoteczka do zębów również się sprawdzi, jeśli nie masz szczoteczki z włosiem). Zwróć przy tym uwagę, aby zrobić to tak, aby jeszcze bardziej nie rozmazać plamy. Kiedy skończysz, użyj węża ogrodowego do spłukania mebli.

Użyj wody utlenionej

Ptasie odchody na meblach
pinterest

Do usuwania uporczywych plam z ptasiej kupy, może przydać się woda utleniona. Za pomocą zakraplacza nanieś kilka kropel na plamę. Pozostaw na parę minut, a następnie spłucz zaplamione wcześniej miejsce wodą.

Soda oczyszczona na ptasie odchody na meblach ogrodowych

freepik

Jeśli wygląda na to, że plama nie zejdzie łatwo z mebli, to soda powinna tu pomóc. Zrób pastę z sody oraz wody i nałóż ją bezpośrednio na plamę. Pozostaw na kilka minut. Następnie usuń pastę za pomocą szczotki do szorowania lub plastikowej skrobaczki (uwaga: podczas pracy na drewnianych meblach upewnij się, aby działać szybko, ponieważ soda oczyszczona może uszkodzić drewno).

Za pomocą płynu do mycia naczyń

freepik

Innym prostym sposobem jest użycie mieszaniny płynu do mycia naczyń i wody. Połącz 1 łyżkę stołową płynu do mycia naczyń z 2 szklankami wody. Możesz użyć butelki z rozpylaczem, aby rozprowadzić mieszaninę lub po prostu wylać ją na poplamiony obszar. Następnie czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym wytrzyj plamę.

Gdy nic innego nie działa – wybielacz

Ptasie odchody na meblach
freepik

W przypadku najbardziej uporczywych plam czasem nie pozostaje nic innego jak tylko użycie wybielacza. Przygotuj roztwór na bazie wybielacza i chłodnej wody. Nanieś roztwór bezpośrednio na plamę za pomocą czystej gąbki. Pozostaw ją w tym stanie na co najmniej pół godziny, a następnie usuń pozostałości gąbką.

freepik

Masz jakieś własne, sprawdzone sposoby na ptasie odchody na meblach ogrodowych? Podziel się nimi na naszym Facebooku.

A tutaj przeczytasz jak prać strój kąpielowy, by służył przez lata i nie wyblakł.

Może Cię zainteresować

zamknij