×

7 skutecznych sposobów na usunięcie brzydkiego zapachu z plastikowych pojemników

Plastikowe pojemniki są idealne na przechowywanie żywności. Nie ma obawy, że się potłuką, a ich szeroka gama pozwala na przechowywanie dosłownie wszystkiego. Czasami jednak przejmują zapach pożywienia, które było w nich przechowywane. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć zapach z pojemnika plastikowego, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Najważniejsza zasada przechowywania pojemników

Pojemniki plastikowe powinny być przede wszystkim prawidłowo przechowywane. Dlatego zaraz po ich opróżnieniu należy je dokładnie umyć. Po umyciu i osuszeniu, w szafce trzymamy je otwarte, bez pokrywki. Pojemniki nie mogą być wilgotne!

pojemniki plastikowe w szafie
pinterest.com / pinterest.com

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pojemnika sodą oczyszczoną

Soda jest niezastąpiona w kuchni i skutecznie poradzi sobie z naszymi plastikowymi naczyniami, jeśli nieprzyjemnie pachną. Wymieszaj sodę z wodą, aby powstało coś na podobieństwo pasty i gotową papkę nanieś na ścianki naczyń. Zostaw aż na 1-2 dni! Po tym czasie umyj i wypłucz naczynie. A w razie potrzeby powtórz czynność.

Jeśli nie chce Ci się robić takie papki, spróbuj rozpuścić łyżeczkę sody w ciepłej wodzie w danym pojemniku i zostaw na noc. Rano pojemnik wypłucz i osusz.

Fusy z kawy na brzydki zapach

Kawa doskonale pochłania oczywiście wszelkie brzydkie zapachy. Dlatego też nie zapominaj o niej, gdy masz problem z brzydkim zapachem z pojemników plastikowych. Wystarczy tylko wsypać suche fusy z kawy do pojemnika i pojemnik zamknąć na kilka godzin. Po tym czasie plastikowe naczynie powinno być wolne od brzydkich zapachów.

Jak usunąć zapach z pojemnika plastikowego cytryną

Do umycia pojemników wykorzystaj cytrynę. Zwilż nią gąbkę lub ścierkę i przetrzyj dokładnie całe wnętrze naczynia. Możesz tez użyć samej skórki z cytryny. Następnie wypłucz naczynie i osusz, a zapach zniknie.

jak usunąć zapach z pojemnika mycie pojemnika plastikowego cytryną
pinterest.com

Pozbywanie się brzydkich zapachów węglem aktywowanym

Zasada jest taka sama jak w przypadku fusów od kawy. Umieść kilka tabletek węgla (nie w otoczce) w pojemniku i zamknij pokrywkę. Zostaw na kilka godzin, po czym umyj pojemnik.

Jak usunąć brzydki zapach pojemnika gazetą

Umieść w zamkniętym pojemniku zgniecioną gazetę lub papier i zostaw na jakiś czas.
Papier pochłania wilgoć. Razem z wilgocią, gazeta pochłonie zapachy.

jak usunąć zapach z pojemnika pojemnik plastikowy z gazetą w środku
genialne.pl

Mycie pojemnika octem

Przemyj pojemnik ściereczką nasączoną octem. Możesz też rozcieńczyć ocet wodą w pojemniku i pozostawić na noc. Rano pojemnik przepłucz i dobrze osusz.

Zobacz też, jak przechowywać plastikowe pojemniki

zamknij