×

Jak usunąć żółty nalot od papierosów na palcach i paznokciach? Tylko domowe metody

Nikt nie chce mieć pożółkłych, brzydkich palców, jednak są one częstym problemem u palaczy. W tym artykule podpowiemy Ci jak usunąć żółty nalot od papierosów na palcach szybko i skutecznie.

Ważne: czy żółty nalot na pewno jest skutkiem palenia, a nie czegoś innego?

Warto mieć świadomość, że nie tylko palenie może być przyczyną pożółkłych palców. Palacze bardzo często nie zdają sobie sprawy, że za taki stan ich palców może być również odpowiedzialna grzybica, łuszczyca, różne choroby wątroby i żółtaczka. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu podejrzewasz, że to nie papierosy są przyczyna tego, jak wyglądają Twoje palce koniecznie wybierz się do dermatologa!

pinterest

Jak usunąć żółty nalot od papierosów na palcach?

Jest wiele skutecznych sposobów na usunięcie papierosowego nalotu. Poniżej przedstawiamy te, które opierają się na bezpiecznych dla zdrowia produktach, które prawdopodobnie już masz w swoim domu.

Ciepłe mleko

pinterest

Zacznij od moczenia opuszków palców w ciepłym mleku. To bezpieczny zabieg, który nie osłabi paznokci. Zamiast mleka możesz także zastosować roztwór wody z mydłem (to szare także będzie odpowiednie). Następnie wyszoruj paznokcie szczoteczką przeznaczoną do tego celu.

Jak wyczyścić żółte palce – pasta do zębów

freepik

Weź pastę do zębów dowolnej marki i wyciśnij jej odrobinę na żółty obszar jednego z palców. Następnie użyj szczoteczki do zębów, aby przez kilka minut wcierać pastę w żółtą skórę. Później opłucz palce ciepłą wodą. W przypadku wyjątkowo trudnych plam, spróbuj użyć wybielającej pasty do zębów.

Jak się pozbyć przebarwień po papierosach – sok z cytryny

freepik

Weź połówkę cytryny i przyłóż ją do żółtego obszaru palców. Pocieraj pożółkłe miejsca, aż pokryją się sokiem. Pozostaw cytrynową powłokę na palcach przez 5-10 minut, a następnie spłucz ją ciepłą wodą. Proces ten można powtarzać do pięciu razy dziennie. Jeśli na opuszkach palców będziesz miał małe skaleczenia, to musisz mieć świadomość, że ta kuracja będzie szczypać.

Ziemniaki na żółte paznokcie

Jak usunąć żółty nalot od papierosów na palcach
freepik

Ta metoda jest łagodniejsza niż inne, więc może być dobrym rozwiązaniem, jeśli masz wrażliwą skórę. Obierz ziemniaka, a następnie pocieraj nim poplamione miejsce na palcach przez kilka minut. Następnie spłucz swoje palce. Proces ten można powtarzać do 10 razy dziennie.

 Czym usunąć żółte ślady na palcach – woda utleniona

pinterest

Woda utleniona ma właściwości rozjaśniające oraz dezynfekujące. Dlatego pomoże wygrać walkę z przebarwieniami. Rozcięć ją zwykłą wodą i w takiej miksturze mocz palce przez kilka minut. Dzięki temu Twoje paznokcie odzyskają ładny kolor.

Jak się pozbyć nikotyny z palców – aspiryna

Jak usunąć żółty nalot od papierosów na palcach
freepik

Weź jedną tabletkę aspiryny i rozpuść ją w standardowej filiżance ciepłej wody. Zanurz poplamione palce w wodzie i mocz je przez kilka minut. Po zakończeniu procesu umyj ręce wodą z mydłem.

Możesz także zrobić pastę z jednej tabletki aspiryny i kilku kropel wody. Nałóż ją na skórę i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie wyszoruj paznokcie, spłucz pozostałości pasty i dokładnie umyj ręce.

freepik

Masz jakieś własne, sprawdzone sposoby na to jak usunąć żółty nalot od papierosów na palcach? Podziel się nimi na naszym Facebooku.

A tutaj przeczytasz o tym jak usunąć plamy po trawie domowymi sposobami.

Może Cię zainteresować

zamknij