×

Odpowiednie powieszenie papieru toaletowego oszczędzi Ci wizyt u lekarza

Bardzo często spotykam się z tym, że ludzie kłócą się o najprostsze rzeczy. Zastanawiam się wtedy czy nie szkoda czasu na domowe sprzeczki, jednak czasami nawet najbanalniejsze nawyki mogą mieć poważne skutki.

Kiedy myślisz o papierze toaletowym, pewnie nie zastanawiasz się jak powinien być on zawieszony. Przede wszystkim ma on spełniać swoją funkcję i ZAWSZE musi być w toalecie (najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy go zabraknie…)Wróćmy do tematu! Jak to jest z wieszaniem papieru? Początek rolki powinien być z przodu czy z tyłu?

Wieszanie papieru toaletowego a Twoja osobowość

Badanie opublikowane w The Independent wykazało, że ludzie, którzy zawieszają papier toaletowy z luźną końcówką narzuconą na wierzch, są osobami bardziej dominującymi, z kolei osoby, które ustawiają ją na odwrót (czyli koniec zwisa w kierunku ściany) to ludzie mniej asertywni, bardziej empatyczni i ugodowi.

Wieszanie papieru ma związek nie tylko z Twoją osobowością i charakterem, ale również z Twoim zdrowiem i samopoczuciem

W roku 2011 przeprowadzono badania, które wykazują, że nawet te toalety, które są regularnie sprzątane, zawierają ogromną ilość niebezpiecznych bakterii, odpowiadających za wiele chorób. Naukowcy zidentyfikowali aż 19 grup bakterii nie tylko na toaletach, ale również na drzwiach, podłogach, dozownikach mydła, uchwytach kranów. Zwykłe dotknięcie którejkolwiek z tych powierzchni może stworzyć ryzyko zachorowania, a najgorsze jest to, że większość ludzi nie myje rąk i wychodzi z toalety wraz ze szczepami bakterii na swoich dłoniach.

Nie od dziś wiadomo, że bakterie e.coli, które są niezwykle niebezpieczne dla ludzkiego organizmu, pochodzą z ludzkich odchodów. Bakterię tę można łatwo przenieść na ręce i wywołać zatrucie pokarmowe. Jeśli więc papier jest zawieszony z końcówką „pod”, istnieje ryzyko, że czyjeś dłonie dotkną się ze ścianą. A ze względu na to, że papier styka się ze ścianą, bakterie znajdą się na papierze i następna osoba, która przyjdzie skorzystać z toalety, może przenieść je na swoje palce.

Ponadto, gdy papier toaletowy jest zawieszony pod, czyjeś ręce mogą zetknąć się z górną częścią papieru toaletowego w celu urwania kawałka papieru.

Właśnie dlatego też wieszanie papieru z końcówką w kierunku osoby, która sięga po papier jest odpowiednią metodą

Dzięki temu, palce osoby, która będzie korzystać z toalety, sięgną tylko po ten fragment papieru, z którego będzie korzystać. Jeśli spojrzysz na to z tej strony, pewnie domyślasz się dlaczego wiele publicznych toalet ma specjalne dozowniki na papier toaletowy.

Pewne badania wykazały, że właśnie niewłaściwy sposób wieszania papieru toaletowego, wywoływał grypę żołądkową i problemy z trawieniem u pracowników wielu firm. Oprócz odpowiedniego wieszania papieru, pamiętaj również, żeby za każdym razem gdy korzystasz z toalety dokładnie umyć ręce. Najlepiej wykonywać tę czynność nie mniej niż przez 20 sekund. Zawsze myj ręce w ciepłej wodzie oraz korzystaj z mydła.

Zobacz także:

1) 12 domowych trików, które sprawią, że Twoja łazienka będzie lśnić jak nowa

2) Ocet i płyn do mycia naczyń sprawią, że Twoja łazienka odzyska dawny blask

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Sposób wieszania papieru toaletowego nie tylko dzieli ludzkość, ale może sporo powiedzieć o naszym charakterze

Spór dotyczący sposobu wieszania papieru toaletowego jest ciągle żywy. Pewna amerykańska psychoterapeutka postanowiła przyjrzeć mu się bliżej. Amerykański wynalazek Papier toaletowy w rolkach wymyślił amerykański przedsiębiorca – Seth Wheeler. Produkcja rozpoczęła się w 1877 roku. Natomiast w Europie jako pierwszy papier toaletowy zaczął wytwarzać biznesmen Walther Alcock. Miało to miejsce w 1879 roku. Wheeler przygotował […]

Wielorazowy papier toaletowy: ekologiczny fanatyzm czy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy?

Coraz więcej osób z dużą chęcią przestawia się na ekologiczny tryb życia. Normą jest już segregacja śmieci, rezygnacja z używania jednorazowych reklamówek czy zaprzestanie kupowania oraz użytkowania plastikowych opakowań. Jednak niektórzy ludzie idą o krok dalej i w swoich łazienkach wieszają wielorazowy papier toaletowy. Ekologiczna toaleta Używanie wielorazowych płatków kosmetycznych, pieluch dla dzieci, ręczników kuchennych […]

10 zaskakujących zastosowań płynu do zmiękczania tkanin. Przyda się nie tylko podczas prania

Pewnie często używasz płynu do płukania tkanin kiedy chcesz, aby Twoje ubrania były pachnące i miękkie. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że możesz zastosować go także w innych sytuacjach? Oto tylko kilka przykładów kiedy detergent przyda Ci się w pracach domowych. #1 Pędzle do malowania Usuwanie farby może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli chcesz pozbyć się […]

29 zastosowań pasty do zębów, o których nie miałeś pojęcia

Czy zastanawiałaś się kiedyś do czego możesz wykorzystać pastę do zębów? Oczywiście, jest ona idealna, gdy chcemy zadbać o zdrowy i piękny uśmiech, jednak ma ona również kilka innych, ciekawych zastosowań, o których wielu ludzi nie wie. Oto 29 zastosowań pasty do zębów, o których nie miałeś pojęcia. #1 Wyczyścisz okulary do pływania W zimie […]

Przed wyjazdem na urlop koniecznie włóż monetę do zamrażalnika. Dzięki temu unikniesz zatrucia pokarmowego

Wyjeżdżając na urlop zwykle w zamrażalniku zostawiamy część jedzenia. Po powrocie z wakacji rodzi się dylemat: czy produkty spożywcze nadają się jeszcze do spożycia? Zamrażanie z głową Istnieje prosty sposób, aby przekonać się czy żywność pozostawiona w zamrażalniku nie zepsuła się. Podczas nieobecności w domu nie wiemy czy nie było przerw w dostawie prądu. A […]

Koc termiczny i klimatyzator z butelek, czyli sposoby na skuteczne schłodzenie mieszkania podczas fali upałów

Nie każdy, z różnych względów, może pozwolić sobie na założenie klimatyzacji. Niestety letnie upały są w stanie zmęczyć każdego. Co zatem zrobić, aby obniżyć temperaturę panującą w pomieszczeniach o kilka stopni? Są na to proste sposoby. 1. Koc termiczny Kup w supermarkecie czy aptece koc termoizolacyjny. Następnie przygotuj kawałki, które będą idealnie pasowały do Twoich […]