×

Jak wizualnie powiększyć małe pomieszczenie? 7 przykładów wykorzystania kolorów ścian

Oczywiście nie jest możliwe przesunięcie ścian i powiększenie pomieszczenia (pomijam wybicie ściany), jednak istnieje kilka sztuczek, które wykorzystują złudzenie optyczne, dzięki czemu w kilka chwil sprawisz, że małe pomieszczenie szybko się powiększy. Wystarczy wiedzieć jakich kolorów, wzorów i schematów się trzymać!

Ściany i sufit w tym samym kolorze

W jasnym otoczeniu warto użyć ciemniejszej lub kolorowej podłogi. To sprawi wrażenie „odepchnięcia” ścian od siebie i pomieszczenie wyda się wizualnie wyższe i szersze.

kolory scian
dartmaster666 / reddit

Ciemna tylna ściana

Wybór ciemniejszego koloru dla tylnej ściany sprawi, że pomieszczenie będzie „krótsze” przez wizualne rozszerzenie pomieszczenia. To idealne rozwiązanie do wąskich, długich pokoi.

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Jasna tylna ściana

Innym sposobem na „rozsuwanie” ścian bocznych jest zmniejszenie głębokości pomieszczenia. Można to osiągnąć, używając jasnego koloru do podświetlenia tylnej ściany.

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Ciemny sufit

Wybór nasyconego koloru nie tylko dla podłogi, ale także dla sufitu pomoże stworzyć wrażenie szerokiego pomieszczenia. Jednak ten zabieg sprawi także, że pomieszczenie wyda się niższe.

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Tylna ściana i sufit ciemniejsze

Zastosowanie tego samego schematu kolorów dla tylnej ściany i sufitu sprawia, że pomieszczenie wydaje się dłuższe, wizualnie zwiększa się jego głębokość

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Boczne ściany w kolorze ciemniejszym

Odwrotnie, możesz zmniejszyć szerokość i głębokość, używając nasyconego koloru do podświetlenia ścian bocznych pokoju.

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Ściany, które podwyższą pomieszczenie

Jeśli problemem są niskie sufity, możesz temu zaradzić, wybierając jasne, nasycone kolory sufitu oraz na podłogę pomieszczenia. To wizualnie zmniejszy głębokość i szerokość na korzyść wysokości.

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Sposób na za wysoki sufit

W niektórych pokojach sufity mogą wydawać się zbyt wysokie. Poziome paski sprawią, że sufit będzie wydawał się na niższy, jednocześnie nieznacznie zmniejszając głębokość pomieszczenia

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Zmniejszenie pokoju

Ściany i sufit w jednym, ciemniejszym kolorze, optycznie zmniejszy nam całe pomieszczenie. Takiego rozwiązania należy unikać, jeśli chcemy, aby nasz pokój wydawał się większy.

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Wszystkie opcje w jednym miejscu

kolory ścian
dartmaster666 / reddit

Jak masz pomalowane ściany w swoim pokoju? Daj znać w komentarzu!

class=”entry-title”>15 miast jak z bajki, które oparły się destrukcyjnej sile upływającego czasu

genialne

21 użytecznych i estetycznych projektów, które ożywią każde miasto. Aż chce się iść na spacer

genialne.pl

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij