×
Wirtualna Polska

Raz na miesiąc wrzucam tablekę od zmywarki do spłuczki. Tak pozbywam się irytującego problemu

Jeśli zastanawiasz się jak wyczyścić spłuczkę, żeby efekt czystości i świeżości utrzymał się jak najdłużej, to świetnym rozwiązaniem będzie kostka do zmywarki. Pokażemy Ci jak ją użyć, aby otrzymać tutaj jak najlepszy efekt. Oraz wytłumaczymy dlaczego jest lepsza od innych metod.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Problem z czyszczeniem spłuczki toalety

Nikt nie lubi czyścić łazienki, chociaż robienie tego regularnie jest najzwyczajniej w świecie konieczne. Ale najgorszym zadaniem jest zawsze czyszczenie toalety. Powiedzmy sobie szczerze, nikt by się nie chciał tym zajmować, gdyby nie musiał. Przy tym jednym z najbardziej kłopotliwych elementów jest spłuczka. Jako, że to z niej po każdym skorzystaniu z ubikacji spływa woda, to od jej czystości zależy także czystość innych elementów, w tym to jak wygląda muszla. Warto więc zadbać o to, by spłuczka nie była w środku brudna, pełna bakterii i wszelkiego typu osadów. Bo wszystko to potem powoduje spotęgowanie problemów w innych partiach naszego WC.

jak wyczyścić spłuczkę, fot. freepik

jak wyczyścić spłuczkę, fot. freepik

Na szczęście jest łatwy i sprytny sposób na zachowanie spłuczki w czystości przez bardzo długi czas. Wystarczy, że posłużysz się kostką do zmywarki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak wyczyścić spłuczkę? Kostka do zmywarki ma 1 przewagę nad innymi metodami

Czyszczenie spłuczki za pomocą kostki do zmywarki jest banalnie proste. Wystarczy, że ją wrzucisz do zbiornika. Za każdym razem, kiedy korzystamy z ubikacji woda będzie cyrkulowała wewnątrz pojemnika spłuczki i „aktywowała” kostkę do zmywarki, która będzie się zużywać stopniowo, na przestrzeni wielu dni, a nie od razu (to duża jej zaleta w porównaniu z innym środkami czyszczącymi). Przez to kostka będzie regularnie czyściła zbiornik spłuczki, a także zapewniała jego świeżość. To świetny, banalnie prosty sposób nie wymagający praktycznie w ogóle nakładu Twojej pracy i czasu.

Pro-tip: Jeśli pomimo korzystania z kostki do zmywarki czy jakichś dodatkowych odświeżaczy w samej muszli nadal nie jesteś zadowolony z tego jak pachnie woda w Twojej ubikacji, albo po prostu sama ubikacja, to możesz dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego do zbiornika spłuczki. Może on spowodować totalna odmianę, która sprawi, że Twoja łazienka stanie się dużo przyjemniejszym miejscem.

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak ogrzać pokój bez prądu i gazu? Będzie cieplej o parę stopni za jedyne 20 zł

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować