×

Po kilku minutach zlew będzie jak nowy! Bez drogiej chemii

Stan Twojego zlewozmywaka doprowadza Cię do szewskiej pasji? Zacieki, osady z kamienia, ciemny nalot – można mieć ich serdecznie dość. Nie martw się, jeśli zaczniesz stosować te sprawdzone triki, tego typu uciążliwości będą tylko niemiłym wspomnieniem. Poznaj, jak wyczyścić stalowy zlew, aby lśnił!

Lubimy, kiedy nasz zlew aż błyszczy od czystości. Kuchnia nabiera wtedy innego charakteru, staje się bardziej przytulna. Ale jak to osiągnąć? Czym czyścić metalowy zlew, by go wyszorować, ale nie porysować? Z pomocą przyjdzie Ci domowy sposób…

Domowy sposób na czyszczenie stalowego zlewu za 2 ZŁOTE?!

Tak! Świetnie wyczyścić go środkiem, na który wydasz około 2 złotych. Co to takiego? Soda oczyszczona. To świetny trik na zacieki. Wystarczy, że zmieszasz ją z odrobiną wody tak, aby powstała niezbyt zbita pasta. Rozsmaruj ją na powierzchni zlewozmywaka, odczekaj 15 minut i poleruj miękką szmatką.

Jak wyczyścić stalowy zlew?
Jak wyczyścić stalowy zlew? Fot. Freepik

Jest też świetny sposób na kamień!

To ocet, który pomaga też w czyszczeniu wielu innych miejsc w domu. I w tym przypadku sprawdzi się lepiej niż profesjonalny drogi środek. Nalewaj go na miękką stronę gąbki i czyść zabrudzone obszary.

Ten środek czyszczący do zlewu ze stali Cię zaszokuje!

Działa fenomenalnie! Posypuje się nim całą powierzchnię, a jego małe cząsteczki wnikają w zlew i działają jak bardzo delikatny (ale skuteczny!) peeling. Następnie suchym ręcznikiem należy polerować zlewozmywak okrężnymi ruchami. Tym sposobem wyczyszczona jest jego cała powierzchnia i zakamarki. Co jest tym magicznym specyfikiem? Mąka!

Musisz jednak pamiętać, by przed jej zastosowaniem, umyć zlew tak, jak robiłeś to do tej pory. Im więcej brudu z zewnątrz się pozbędziesz, tym efektywniej wniknie ona w strukturę. I tym bardziej lśniący będzie Twój stalowy zlew! I najważniejsza rzecz – zanim przejdziesz do następnego kroku, DOKŁADNIE go wytrzyj. Mąka posypana po mokrej powierzchni stanie się ciastem, nie materiałem ściernym…

Jeszcze jedną rzecz miej na uwadze! Jeśli po skończonym czyszczeniu po prostu spłukałbyś mąkę bieżącą wodą, owszem – miałbyś piękny zlew, ale pogrążyłbyś swój odpływ i rury! Mokra mąka oblepiłaby je i utrudniła ściekanie. Nie pozwól na to i zbierz jej resztki ręcznikiem papierowym lub wilgotną chusteczką. Możesz też pomóc sobie odkurzaczem.

Powtarzaj ten domowy sposób na polerowanie zlewu ze stali raz w miesiącu.

Jak wyczyścić stalowy zlew?
Jak wyczyścić stalowy zlew? Fot. Freepik

Zamiast mąki znów możesz użyć sody oczyszczonej i octu

Jak poprzednio – umyj zlew tak, jak robisz to zawsze. Tym razem możesz pominąć krok wycierania go na sucho. I znów – posyp całą powierzchnię tymże proszkiem i szoruj delikatnie kolistymi ruchami. Kiedy skończysz, spryskaj wszystko nierozcieńczonym octem. Uważaj – będzie dużo piany! Finalnie spłucz wszystko wodą.

Regularnie czyść nim swój stalowy zlew, a efekty będą powalające!

Trik z olejem (nie ma znaczenia jakim) jest bardzo zaskakujący. Wystarczy nałożyć go na brudne miejsca i dokładnie wyszorować. Jest to tym bardziej wyjątkowa metoda, że nie tylko czyści, ale też wspaniale nabłyszcza! Znikają wszystkie smugi, ślady po palcach i stal staje się jednolicie błyszcząca – zlew wygląda jak nowy!

 

Przeczytaj też o 6 tanich i szybkich sposobach na odetkanie zlewu.

Może Cię zainteresować

zamknij