Kategorie LajfhakiSprzątanie

Jak wyczyścić tapicerkę auta? 3 produkty z kuchni

Samochód to obok mieszkania inwestycja na całe życie. Gdy wybierasz auto, patrzysz na ceny, porównujesz modele i w końcu decydujesz się na maszynę, która najbardziej Ci odpowiada. Radość niestety nie trwa długo… Wystarczy rok, a Twój samochód zaczyna wyglądać mniej perfekcyjnie. Większość foteli samochodowych i chodników mimo tego, że regularnie je odkurzasz wyglądają naprawdę kiepsko. Poza tym większość preparatów nie radzi sobie z plamami, które znajdują się na tapicerce. Do tego ich chemiczny skład może być szkodliwy dla Ciebie i pasażerów… Jak wyczyścić tapicerkę auta, aby ta znowu odzyskała dawny blask? Podpowiadamy jakie produkty z Twojej kuchni poradzą sobie z zabrudzeniami!

Dlaczego tapicerka auta się brudzi?

Tapicerka brudzi się przeważnie od naszych ubrań, ale także od potu czy kurzu. Jeśli często jesz lub pijesz w samochodzie, to także może przyczynić się do powstawania plam i zabrudzeń na siedzeniach. Najgorzej jest usunąć plamy powstałe w skutek wylania mleka lub napojów mlecznych. Z kolei zagłówki foteli brudzą się przeważnie od potu a także od przetłuszczających się włosów. Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, z pewnością wiesz ile sierści zbiera się na materiałowej lub welurowej tapicerce.

Jak wyczyścić tapicerkę auta?

jak wczyścić tapicerkę auta 1
instagram.com/a>

Od teraz Twoje auto będzie lśnić i nie narazisz najbliższych na wdychanie szkodliwych oparów.

Potrzebujemy:

– wodę mineralną
– płyn do prania
– biały ocet
– szczotkę
– butelkę z rozpylaczem
– oczyszczacz parowy – można kupić go w Internecie (używane też się sprawdzą) albo wypożyczyź go na kilka godzin od znajomego.

jak wyczyścić tapicerkę auta 2

Teraz to już bułka z masłem!! Wymieszaj wodę, płyn do prania, ocet w taki samych jednostkach i gotuj miksturę. Następnie wlej do butelki z atomizerem. Teraz obficie spryskaj brudne miejsce i poczekaj co najmniej 3 minuty. Później za pomocą szczotki rozprowadź produkt. Na koniec skorzystaj z funkcji czyszczenia parowego. Prawda, że ten sposób jest banalnie prosty? Koniecznie go wypróbuj!

Jak pozbyć się sierści pupila z tapicerki?

Jak pozbyć się sierści pupila z tapicerki
dogdaygetaway.com

Jeśli posiadasz welurową lub materiałową tapicerkę, aby pozbyć się zalegającej sierści możesz użyć gumowej rękawicy. Ubierz rękawice na dłoń i zamocz ją w wodzie. Następnie przejedź kilka razy po tapicerce. Sierść powinna przylgnąć do gumowej rękawicy. Zbierz ją i wyrzuć, a następnie powtórz cały proces. Możesz także użyć pumeksu i delikatnie zetrzeć sierść z materiału tapicerki.

Zobacz także:

1) 10+ prostych trików, by utrzymać samochód w czystości. Twoje auto będzie lśnić

2) 5 trików stosowanych przez złodziei samochodów. Musisz je znać, aby zabezpieczyć swoje auto

Źródło i fotografie: heftig.co