Kategorie LajfhakiSprzątanie

10 sposobów na posprzątanie rzeczy, których nie miałeś pojęcia jak wyczyścić

Być może zdarzyło Ci się kiedyś zabrudzić stolik lub zastanawiasz się jak wyczyścić z kurzu stojak na noże. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyczyścić trudno dostępne miejsca lub jak usunąć plamy, które nie chcą zejść – koniecznie sprawdź poniższe triki.

#1 Użyj nowej szczoteczki do zębów do wyczyszczenia ekspresu do kawy

buzzfeed.com/

Zalegające fusy z kawy mogą doprowadzić do powstania pleśni. Lepiej temu zapobiec! Regularnie czyść ekspres używając nowej szczoteczki do zębów. Wymieszaj trochę mydła i wody, a następnie wyczyść szczoteczką środek urządzenia.

#2 Wyczyść stojak na noże używając kolorowych drucików

instagram.com/famawdwrk

Stojaki na noże ciężko wyczyścić z kurzy, ale skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się druciki owinięte miękkim materiałem – znajdziesz je w sklepach papierniczych.

#3 Pozbądź się ze stolika brzydkich plam po wodzie

buzzfeed.com/

Użyj suszarki do włosów, ręcznika papierowego i… majonezu! Nanieść cienką warstwę majonezu na ręcznik papierowy, złóż ręcznik na pół tak aby majonez znalazł się w środku. Umieść papier na plamie i ogrzej suszarką. Po kilkudziesięciu sekundach plama zacznie znikać.

#4 Pozbądź się upartej spalenizny z blachy do pieczenia

instagram.com/famawdwrk

Nanieś sodę oczyszczoną na spaleniznę, następnie za pomocy spryskiwacza nanieś wodę utlenioną na sodę i poczekaj aż mikstura zacznie się pienić. Odczekaj 1 – 2 godziny a następnie wytrzyj całość ręcznikiem papierowym.

#5 Wyczyść prysznic z kamienia

Umieść w woreczku strunowym ocet i sodę oczyszczoną, a następnie zawiąż worek na słuchawce prysznica. Pozostaw na kilka godzin, po czym pozbądź się worka i przetrzyj słuchawkę wilgotną szmatką.

#6 Usuń brudną od produktów do włosów prostownicę

buzzfeed.com/

Zrób pastę z wody utlenionej oraz sody oczyszczonej a następnie wetrzyj ją w zabrudzenia na prostownicy. Odczekaj chwilę, a następnie usuń całość ręcznikiem papierowym.

#7 Czyszczenie zmywarki

10 sposobów na posprzątanie rzeczy, których nie miałeś pojęcia jak wyczyścić

Przynajmniej raz na pół roku warto zdezynfekować zmywarkę. Jak to zrobić? Wystarczy umieścić w niej szklankę z białym octem. Nastaw zmywarkę na pełny cykl i gotowe!

#8 Usuń ze ściany ślady z permanentnego markera

buzzfeed.com/

Wystarczy, że spryskasz plamę lakierem do włosów i gotowe!

#9 Wyczyść blender w 2 minuty

Wystarczy woda i mydło!

#10 Jak wyczyścić białe tenisówki?

youtube.com/

Białe tenisówki można wyczyścić dzięki miksturze z 3 składników: wody, wody utlenionej i sody. Poznaj dokładną instrukcję i proporcje w naszym wcześniejszym artykule.

Źródło i fotografie: buzzfeed.com