Kategorie LajfhakiModa

14 kluczowych zasad stylistów. Dzięki nim nie popełnisz modowej wpadki

Każda z nas wydaje sporo pieniędzy na modne ubrania. Ale okazuje się, że i tak czasami nasz wygląd okazuje się nie trafiony. W związku z tym styliści pomogą nam, przekazując swoje porady i wskazówki. Mam nadzieję, że dzięki nim będziesz już zawsze wyglądać oszałamiająco!

#1 Źle dobrane kolory

Nawet najdroższe, najmodniejsze ubrania będą wyglądać fatalnie, jeżeli nie będą dopasowane kolorystycznie.
Ostre kolory nie nadają się do noszenia na co dzień. Jak już mamy jakiś ostry akcent, powinien on być zrównoważony pastelami. Dobrze, jak mamy jakiś kolor neutralny, np. beżowy.
Postawmy na jasne kolory. Ich kombinacja wygląda zawsze modnie.
Dziewczyny często noszą za dużo ciemnych, czarnych ubrań.

pinterest.com / pinterest.com

#2 Za duże ubrania

Luźne ubrania wyglądają tylko ładnie na modelkach na Instagramie. Na co dzień, kiedy chodzimy, pracujemy, robimy zakupy, nosimy dziecko, tego typu ubiór wygląda fatalnie.

instagram.com

#3 Modne rzeczy z poprzednich sezonów

Jeśli nie jesteś gotowa pożegnać się z rzeczami z poprzednich sezonów, to spory problem. Osoby idące z duchem mody będą wiedziały, kiedy kupiłaś swoje stroje. Staraj się więc unikać ubrań z poprzednich lat.
Uzupełniaj szafę ubraniami, które nie są trendem sezonowym.

instagram.com

#4 Lekkie ubrania w zimie

Letnie mini-sukienki zimą wyglądają śmiesznie. Dodatkowo noszenie zimą lekkich ubrań jest niezdrowe. Ludzie będą się oglądać za Tobą, ale z powodu Twojego nieodpowiedniego stroju.
Z takim ubiorem lepiej poczekać do wiosny…

pinterest.com

#5 Dżinsy z napisami i różnymi dodatkami

Ikony stylu i zwolennicy takich dżinsów pozostawili ten trend w modzie w latach 90-tych, gdzie ich miejsce. Liczne napisy, paski, zamki i nity są odwrotnie proporcjonalne do wartości odzieży (z rzadkimi wyjątkami).
Jeżeli chcesz wyglądać stylowo, wybierz dżinsy w minimalistycznym stylu – im prościej, tym lepiej. Zawsze możesz je podkreślić za pomocą jasnych akcesoriów, takich jak pasek, torba lub buty.

pinterest.com

#6 Kolorowe nity

Kupując nowe dżinsy sprawdź zamek i nity. Te kolorowe mogą wyglądać oryginalnie tylko do pierwszego prania. Nawet wysokiej jakości barwniki wyblakną po praniu, a dżinsy będą wyglądać na zaniedbane.
Sprawdź też znaczki na nitach. Powinny odpowiadać marce dżinsów. To upewni Cię o autentyczności spodni.

freepik.com

#7 Jakość szycia

Wysokiej jakości ubrania są dobrze obszyte. Warto się przypatrzeć szwom i łączeniom materiału. Wszystko powinno się ładnie łączyć. W przeciwnym razie podczas prania materiał będzie się źle wycierał i układał.

pinterest.com

#8 Koszulki z napisami

Koszulki z dowcipnymi napisami są dobre na specjalne okazje. Dorośli w koszulkach z nadrukami wyglądają dziecinnie. Na co dzień lepiej ich unikać. I dobrze znać znaczenie słów na koszulce, jeśli już jakąś mamy 🙂

pinterest.com / pinterest.com

#9 Sztuczne futro

Piękne sztuczne futro jest zawsze w modzie. Niestety często producenci oszczędzają na ich jakości i zamiast zdobić, okazują się totalną klapą.
Wybieraj ubiór z dodatkami futra, które możesz odczepić i prać osobno. Tak często jest w przypadku kurtek z kapturem. Osobne czyszczenie takiego futerka przyczyni się do jego wyglądu.

pinterest.com / pinterest.com

#10 Brakujące guziki

Mały drobiazg, jakim są guziki, są prawie niezauważalne, dopóki są. Ale wystarczy zgubić chociażby jeden, a od razu rzuci się to w oczy każdemu.
Sprawdzaj więc wszystkie guziki po praniu, czy podczas prasowania, aby nie było niespodzianki rano przed wyjściem do pracy.

pinterest.com

#11 Zniszczone obcasy lub czubki butów

Jeżeli już masz zniszczone buty, a zakup nowych odkładasz na kolejny miesiąc, to staraj się naprawić uszkodzenia. Pasta do butów często pozwoli zatuszować wiele oznak ich zniszczenia.
W każdym razie nie noś zaniedbanego obuwia!

instagram.com

#12 Pomalowane paznokcie bez manicure

Zaniedbane skórki będą bardziej widoczne przy malowanych paznokciach.
Jeżeli nie masz czasu na manicure, nie maluj paznokci!
Używaj częściej kremu i oliwki, aby ukryć suche skórki.

instagram.com / instagram.com

#13 Zarysowania na okularach

Okulary to często błyskotliwy dodatek. Jednak jeśli są zarysowane, świadczą o niedbalstwie właściciela i o tym, że są tanie. Droższe modele są odporniejsze na rysy.
Jeżeli już masz swoje ulubione plastikowe okulary, noś je w futerale.

freepik.com

#14 Przesadzone zabiegi upiększające

Plastikowy wygląd już nie jest modny. Ale delikatne poprawianie swojej urody jest akceptowane pod warunkiem, że jest niezauważalne dla innych. Jeżeli upiększanie jest zbyt widoczne, oznacza to, że przesadziłaś…

pinterest.com

Jakie elementy odzieży wydają Ci się nieodpowiednie?
Co Twoim zdaniem sprawia, że ​​wygląd wydaje się tani?

Źródła: brightside.me