×

Zawodowy gracz zdradza 7 trików, dzięki którym zawsze wygrasz w Monopoly

Tę grę znają wszyscy i niejeden z nas chciał najzwyczajniej w świecie wygrać. Jak się do tego zabrać? Czy są jakieś tajniki? Otóż tak! I dziś się z Wami nimi podzielimy.

1. Rozwijaj nieruchomość tak agresywnie, jak tylko potrafisz

Na początku gracze często dużo planują, a mało działają. Eksperci Monopoly twierdzą, że jest to najgorsza strategia. „Zawsze rozwijaj się tak agresywnie, jak tylko potrafisz” – powiedział Dave Taylor, założyciel bloga „Go Fatherhood” i twórca internetowego symulatora Monopoly. Raz na jakiś czas zbankrutujesz, ale bardziej prawdopodobne, że zbankrutują inni gracze. Monopolista Bjørn Halvard Knappskog zgadza się z tym. Powiedział Vice, że jednym z największych błędów, jaki popełniają ludzie, jest odwracanie się od mniejszych nieruchomości. Kupowanie wszystkiego w zasięgu wzroku pomoże w późniejszej grze.

Monopoly

2. Kupuj pomarańczowe i czerwone nieruchomości

Statystycznie rzecz biorąc, pomarańczowe i czerwone pola są najbardziej wyeksponowanymi kolorami podczas gry, jak twierdzi Taylor. Skup się na kupowaniu właśnie ich. To właśnie dzięki nim możesz doprowadzić do bankructwa przeciwników.

Monopoly

3. Nie oszczędzaj pieniędzy

Wydawaj tyle, ile możesz, ponieważ oszczędzanie pieniędzy – szczególnie na początku gry, gdy nie ma tak wielu domów lub hoteli – nic Ci nie da. Prawie zawsze lepiej jest kupować przedmioty ze swojej ciężko zarobionej gotówki niż oszczędzać pieniądze, które i tak Ci nic nie dają. Przecież to nie realne życie i w banku one nie 'zarabiają na siebie’.

Monopoly

4. Nie kupuj spółek komunalnych

Może Cię to zaskoczyć, ale wielu profesjonalnych graczy nawet nie kłopocze się zakupem tychże pól. Nie przynoszą one dużych zysków, a i tak musisz na nie wydać pieniądze.

Monopoly

5. Rozwijaj trzy domy lub hotele tak szybko, jak to możliwe

Pamiętaj o zasadzie trójki: zawsze rozwijaj trzy domy, a następnie zmierzaj do budowy trzech hoteli na swoich nieruchomościach. Pozwoli Ci to wycisnąć jak najwięcej z nich. Po przejściu do budowania hoteli obowiązuje ta sama zasada. „Kiedy już zbudujesz swoje domy, postaraj się jak najszybciej zbudować do trzech hoteli, ponieważ wtedy czynsz naprawdę skacze do znacznej kwoty” – powiedział Zaiger.

Monopoly

6. Nie próbuj od razu wydostać się z więzienia w późniejszym etapie gry

Może wydawać się to sprzeczne z intuicją, ale jeśli trafisz do więzienia w późniejszym etapie gry, kiedy hotele wypełniają planszę, możesz zaoszczędzić pieniądze, pozostając tam przez całe trzy tury, dopóki nie wyjdziesz z więzienia.

Just_In_Jail

7. Dąż do wykorzystania wszystkich domów

Po umieszczeniu na planszy 32 domów nie możesz kupić więcej. Tak więc, po prostu kupując wszystkie domy tak szybko, jak to możliwe, można łatwo wbić przeciwników w ziemię. „Jeśli masz 32 domy na planszy, oznacza to, że nie będzie już domów, z których można zbudować, a będziesz na dobrej drodze do pokonania konkurencji”.

Monopoly 253/365

Może Cię zainteresować

zamknij