W końcu mam suche naczynia po wyjęciu ze zmywarki! Wystarczył ten trik
×
Wirtualna Polska

W końcu mam suche naczynia po wyjęciu ze zmywarki! Wystarczył prosty trik

Jeżeli irytują Cię mokre naczynia po myciu w zmywarce i chciałbyś się pozbyć problemu z nimi to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Pokażemy Ci, jak wysuszyć naczynia ze zmywarki za pomocą ręcznika. Ale użyjemy go zupełnie inaczej niż przypuszczasz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nikomu nie chce się tym zajmować…

Większość ludzi posiada zmywarki do naczyń po to, aby musieć się w jak najmniejszym stopniu zajmować myciem szklanek, talerzy i sztućców. Nikt tego nie lubi i każdy chce to mieć z głowy.

O ile zmywarka w kwestii mycia naczyń zwykle sprawdza się bez większych zarzutów (zwykle zależnie od modelu i roku produkcji), o tyle co innego z suchością naczyń. Zwykle wychodzą one ze zmywarki mokruteńkie, a chcielibyśmy, żeby było inaczej.

Opcja suszenia w zmywarce – to się raczej nie sprawdza

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W nowocześniejszych modelach zmywarek zwykle dostępna jest opcja suszenia naczyń. Wiele gospodyń domowych twierdzi jednak, że sprawdza się ona w praktyce bardzo słabo. Zwykle naczynia po jej użyciu wychodzą ze zmywarki zaparowane, a nawet z kilkoma kroplami wody na dnie. Nawet w najlepszych zmywarkach pojemniki plastikowe zawsze pozostają mokre!

Jak wysuszyć plastikowe naczynia ze zmywarki?

Tutaj mamy niestety dla Ciebie złą wiadomość. Twoje szklane, metalowe i ceramiczne naczynia pochłaniają i zatrzymują więcej ciepła podczas cyklu zmywania, mogą więc łatwo odparować resztki kropel wody. Plastik nie nagrzewa się tak bardzo, więc kropelki wody pozostają i nigdy nie wysychają w pełni.

Ogólnie rzecz biorąc przedmioty z tworzyw sztucznych są trudniejsze do wysuszenia, ponieważ mają mniejszą tzw. masę termiczną niż przedmioty ceramiczne lub metalowe. To powoduje, że stygną szybciej niż inne przedmioty podczas cyklu suszenia w zmywarce.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
jak wysuszyć naczynia ze zmywarki
Jak wysuszyć naczynia ze zmywarki Fot.Genialne.pl

Jak wysuszyć naczynia ze zmywarki? Pomoże Ci chłonny ręcznik

Jest jednak sposób na to, aby opcja suszenia w zmywarce rzeczywiście zadziałała. Trzeba jej jednak trochę „pomóc” ręcznikiem.

Wystarczy, że po zakończeniu cyklu otworzysz drzwi zmywarki i przełożysz przez nie chłonny, suchy ręcznik. Możesz nawet dwa obok siebie ! Następnie zamykasz drzwiczki- i to wszystko! Ręcznik wchłonie sporą część wilgoci, która inaczej wystąpiłaby na naczyniach. Cały trik jest dobrze pokazany na tym nagraniu:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
@jasminegazelle I literally do this every time now. #lifehack ♬ Ultimate life hacks – Kelly -The Life Bath

 

A tutaj przeczytasz 6 domowych sposobów na czyszczenie stali nierdzewnej. Ślady po palcach w końcu znikną! 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować