×

Zabezpiecz hortensje na zimę, wiosną odrodzą się piękniejsze!

Martwisz się, jak Twoje kwiaty przetrwają zimną pogodę? Boisz się, że wiosną rozczaruje Cię ich zła kondycja? Zabezpiecz je w prosty sposób. Zimowanie hortensji będzie niezagrożone i w donicach i w ogrodzie, jeśli zastosujesz tę metodę.

O to, jak pielęgnować hortensje, powinieneś się zatroszczyć już w chwili kupowania jej sadzonek. Warto, byś już wtedy wiedział, czy kupujesz odmianę bardziej czy mniej odporną na przymrozki. To pozwoli Ci się odpowiednio przygotować do chłodnych sezonów. Jeśli kupiłeś gatunek hortensji z większą tolerancją na temperaturę, to możesz być o nią bardziej spokojny. Ale i to nie powinno Cię powstrzymać przed zapewnieniem jej ciepłych warunków.

Zimowanie hortensji – prosta sprawa!

Aby dobrze uchronić kwiaty przed mrozem, trzeba przyzwyczaić je wcześniej do cięższych warunków.

Zabezpieczenie hortensji ogrodowej

Jesienią dobrze jest więc zahartować hortensje i stopniowo ograniczać im podlewanie. Zanim przyjdzie grudzień obsyp jej korzenie i dolną część pędów ziemią zmieszaną z kompostem. Jeśli nie masz takiej możliwości, użyj samej ziemi.

Najważniejsze jest jednak jej staranne okrycie agrowłókniną. Ona ochroni rośliny przed utratą wilgoci i zabezpieczy je przed niskimi temperaturami. Możesz dodatkowo z siatki zrobić ogrodzenie i wypełnić je suchymi liśćmi.

Ochrona hortensji rosnących w donicach

Zaopiekowanie się tą odmianą wygląda podobnie, jak w przypadku ogrodowej. Tutaj jednak musisz zwrócić większą uwagę na bezpieczeństwo korzeni. W tym celu wyposaż się w słomę lub styropian, którymi okryjesz doniczki. Ważne jest też, aby przenieść te rośliny w zaciszne miejsce wolne od wiatru, w którym będą miały łatwy dostęp do słońca. I nie pomiń kroku z agrowłókniną!

Jak zabezpieczyć hortensję na zimę?
Jak zabezpieczyć hortensję na zimę? Fot. Freepik.com

Zapomnij o podlewaniu!

Zimą absolutnie nie wolno podlewać hortensji. Zostaw je same sobie aż do ustania przymrozków. Dopiero wiosną stopniowo ściągaj zabezpieczenia i zacznij podlewać kwiaty. Wtedy możesz też wspomóc je nawozem i podciąć, aby rozkwitły na nowo jeszcze piękniejsze niż wcześniej.

 

Skoro wiesz już, jak zabezpieczyć hortensje na zimę, to zobacz też jak wyhodować białe hortensje i czym posypać ziemię wokół tych roślin, aby kwitły jak szalone! Dzięki tym metodom będziesz mógł chwalić się najpiękniejszym ogrodem w okolicy!

Źródła: www.se.pl

Może Cię zainteresować

zamknij