Co robić kiedy winda spada? 4 wskazówki, które mogą uratować Ci życie

Niestety, nikt na tym świecie nie może nigdy być całkowicie bezpieczny przed jakimikolwiek zagrożeniami. Jednak to w naszym interesie leży, by dowiedzieć się jak powinniśmy działać w sytuacji ekstremalnej. W rzeczywistości, akcje jakie podejmiemy w krótkim czasie mogą okazać się kluczowe, by uratować życie nasze i innych.

Dzisiaj chcielibyśmy się z wami podzielić poradami specjalistów na temat czynności, które powinny zostać podjęte w spadania windy.

„Czy podskok może mnie uratować?”
Nie. W żadnym wypadku nie należy próbować skakać w momencie uderzenia

winda-3

Po pierwsze, będzie ci bardzo trudno podskoczyć w momencie spadania. Po drugie, twój skok zmniejszy szybkość spadku o tej samej wysokości, co jest złą wiadomością dla większości. Po trzecie, nie ma sposobu, by przewidzieć jaką częścią ciała wylądujesz, więc możesz sobie zrobić krzywdę.

Nie stój prosto

winda-4

To też nie jest dobry pomysł, ze względu na to, że masa dziesięć razy większa od twojego ciała uderzy w twoje nogi podczas upadku. To z kolei może doprowadzić do poważnych obrażeń.

Postaraj się położyć

winda-1

Jak tylko poczujesz, że winda spada, natychmiast połóż się na podłodze. Dzięki temu siła uderzenia będzie równomiernie rozłożona po całej powierzchni ciała.

Jeśli w windzie jest dużo osób, ugnijcie kolana w czasie spadania

winda-2

W sytuacji, gdy leżenie nie jest możliwe ze względu na dużą ilość osób, rozwiązaniem są ugięte kolana. W tej pozycji obciążenie szkieletu będzie mniejsze niż w przypadku, gdy stoimy prosto. Możecie również spróbować usiąść.

Mam nadzieję, że nigdy nie znajdziesz się w sytuacji kiedy te rady będą Ci potrzebne ale lepiej być przygotowanym!