×

7 prostych trików, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w domu

Przychodzi taki moment w życiu, w którym zaczynasz być odpowiedzialny za drugiego człowieka, za swoje dziecko. Dbasz o nie i pielęgnujesz każdego dnia. Nie możesz również zapomnieć o zagrożeniach, jakie czyhają na maleństwo w Twoim własnym domu. Nie wystarczy powiedzieć „nie rób tego”, „nie dotykaj” itd. Musisz wiedzieć, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i zamontować kilka zabezpieczeń.

Poznaj 6 wskazówek, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w domu

#1 Zabezpiecz gniazdka elektryczne

jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo - zaślepki na kontakty
Imgur.com

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata, ale jednocześnie są nieświadome zagrożeń i niebezpieczeństw. Mogą próbować wsadzać paluszki lub jakieś przedmioty do gniazdek elektrycznych. Dlatego kup specjalne zaślepki na kontakty i/lub umieść przed nimi meble, aby maluchy nie miały dostępu do gniazdek.

#2 Przymocuj meble do ściany

mocowanie mebli do ściany
Imgur.com

Jeśli masz dzieci nie ignoruj takich zabezpieczeń. Wystarczy chwila nieuwagi, aby maleństwo wspięło się na szafkę i przewróciło ją na siebie. Aby nie doszło do tragedii, przymocuj meble do ściany. Niektóre sklepy od razu dołączają zestawy do przytwierdzania szafek czy komód (tylko niewiele osób z nich korzysta!). Jeśli nie dostałeś takich zabezpieczeń gratis, koniecznie je zakup i zamontuj.

#3 Zabezpiecz ostre krawędzie

jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo - uważaj na ostre kanty
Imgur.com

Dzieci są ciągle w ruchu, nawet jeśli nie potrafią jeszcze chodzić. Pełzają i raczkują, wszędzie ich pełno. Dlatego zwróć uwagę na wszystkie swoje stoliki i meble, które mają ostre kanty. Na rynku jest wiele dostępnych nakładek i osłonek, które zabezpieczają ostre krawędzie. Takie działanie znacznie zwiększy bezpieczeństwo dzieci w Twoim domu.

#4 Uważaj na schody

barierki zabezpieczające
Imgur.com

Jeśli w Twoim domu są schody, to musisz je dodatkowo zabezpieczyć. Dzieci uwielbiają się wspinać. Próbują z nich schodzić, nawet gdy nie potrafią jeszcze utrzymać równowagi. Aby ustrzec je przed niebezpiecznym upadkiem, zainwestuj w bramki zabezpieczające lub barierki ochronne. Wybór na rynku jest ogromny, więc na pewno wybierzesz taki, które będą pasowały do Twego wnętrza.

#5 Zamocuj blokady na oknach

jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo - blokady na oknach
Imgur.com

To bardzo ważne. Szczególnie jeśli mieszkasz w bloku albo piętrowym domu. Dzieci lubią się wspinać, niestety także na parapety. Dlatego, aby uniknąć tragedii, lepiej odpowiednio zabezpieczyć okna. Można wymienić klamki na takie z kluczykiem lub zamontować specjalne blokady, które uniemożliwiają dzieciom uchylenie okna.

#6 Umieść zabezpieczenia na szafkach

blokady na szafki
Imgur.com

Domowe środki czyszczące zawierają substancje chemiczne, które mogą zaszkodzić dzieciom. Dlatego trzymaj je poza ich zasięgiem. Przechowuj je w szafkach i zainstaluj odpowiednie blokady (zatrzaski), które będzie mogła otworzyć tylko osoba dorosła.

#7 Gumka recepturka zabezpieczy drzwi

bezpieczeństwo dzieci w domu - gumka recepturka
baomoi.com

Jeśli boisz się, że Twoje dziecko zablokuje drzwi do swojego pokoju, warto umieścić przy gałce gumkę recepturkę, tak jak zaprezentowano powyżej.

Pamiętaj o tym, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w domu. Jeśli znasz inne sposoby, podziel się nimi w komentarzu

Może Cię zainteresować

zamknij