×
Wirtualna Polska

Jak zapobiec powstawaniu śladów po okularach na nosie? Są na to kosmetyczne patenty

Okulary przeciwsłoneczne noszą latem wszyscy. Jednak kobiety mają wówczas jeden problem: ślady po okularach na nosie oraz magicznie znikający podkład. Czy można temu zaradzić?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed promieniami słonecznymi oraz niezwykle stylowo wyglądają. Jednak latem zostawiają na nosie brzydkie czerwone plamy. Dodatkowo sprawiają, że w miejscu, gdzie noski stykają się ze skórą cały makijaż nagle znika.

Nasza skóra podczas upałów poci się i przetłuszcza dość szybko. Przywierający do niej plastik z okularów sprawia, że podkład po prostu się ściera. To całkowicie normalne. Jednak są pewne patenty, które sprawią, że cały proces można zminimalizować.

Jak uniknąć śladów na nosie po okularach przeciwsłonecznych?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Swoje patenty mają na to kosmetyczki. Na nos (w miejscu, gdzie zwykle powstają czerwone ślady) nałóż bazę pod cienie do powiek. Następnie zaaplikuj podkład lub korektor i lekko rozetrzyj. Dzięki temu powinnaś zauważyć dużą różnicę.

Trik z plastrem

Weź swoje ulubione okulary i noski podklej plastrem materiałowym (ważne, aby był to ten rodzajów plastrów). Następnie lekko przyprósz ten opatrunek sypkim pudrem matującym.  Ten trik faktycznie pomaga, gdyż plastik nie styka się bezpośrednio ze skórą. Pamiętaj tylko, aby plaster nakleić w ten  sposób, żeby nie wystawał poza okulary.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Letnie porady makijażowe

  • Nakładaj tylko minimalną ilość kosmetyków, gdyż letnia pogoda sprawia, że są one mniej trwałe. A nikt nie chce oglądać potu, który wraz z podkładem spływa po policzkach.
  • Zamień produkty zawierające woski i olejki na te o beztłuszczowej formule.
  • Najlepszym kosmetykiem na lato jest puder matujący i zmniejszona ilość podkładu oraz korektora. Najpierw nałóż na twarz puder, następnie odrobinę podkładu lub korektor i na koniec jeszcze jedną warstwę matującego pudru.
  • Możesz z powodzeniem przypudrować całe oprawki okularów. Dzięki temu nie będą przylepiały się do spoconej skóry.

Już wiesz jak zminimalizować ślady po okularach na nosie. Przekonaj się teraz ile pasty tak naprawdę wystarczy do umycia zębów.

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować