Jak zrobić bombkę? - Genialne
×
Wirtualna Polska

Jak zrobić bombkę?

Bombki to szczególnie pożądane ozdoby w okresie przedświątecznym. Jednak zamiast poddawać się świątecznej gorączce i szukać ich w sklepach lepiej zrobić je samodzielnie. Najlepiej zacząć wcześniej tak, by na święta mieć już przygotowaną kolekcję pięknych bombek. Można zrobić je z łatwo dostępnych i tanich materiałów, a w dodatku nie wymaga to ogromnych nakładów czasu i pieniędzy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak zrobić bombkę ze sznurka?

Balon, klej do tapet i sznurek – oto wszystko czego potrzebujemy do wykonania bombki. Dla własnej wygody i estetyki warto wykorzystać również długą wykałaczkę i plastikową butelkę. Na dno butelki wlewamy klej do tapet, po obu jej stronach robimy dziurki i przeciągamy sznurek tak, by zamoczył się w kleju. Balon nadmuchujemy do takiej wielkości jaka ma być bombka. Następnie przyklejamy jeden koniec sznurka do balona, a resztę zamoczoną w kleju wyciągamy stopniowo z butelki i owijamy wokół balona. Ważne, by sznurek był dość długi. Im więcej razy go nawiniemy tym konstrukcja będzie stabilniejsza. Pozostawiamy do wyschnięcia najlepiej na cały dzień. Po tym czasie przebijamy balon i delikatnie go wyciągamy. Dla lepszego efektu powstałą bombkę ze sznurka możemy spryskać lakierem, np. w złotym lub srebrnym kolorze. Lakier nie tylko ozdobi, ale również utrwali bombkę. Ozdoba na choinkę ze sznurka jest prosta i naprawdę tania. Świąteczne drzewko ubrane wyłącznie w takie bombki będzie wyglądać zachwycająco.

Jak zrobić bombkę ze wstążki?

jak zrobić bombkę

Wykonanie bombki ze wstążki może wydawać się trudne, jednak tak naprawdę jest tylko nieco czasochłonne. W tym celu musimy wyposażyć się w kulę ze styropianu, wstążki w dowolnych kolorach o szerokości nie większej niż 3 cm oraz szpilki. Pierwszym krokiem jest powycinanie pasków wstążki. Powinny one mieć ok. 6 cm długości. Ich ilość zależna jest rozmiaru kuli. Jeden pasek, który będzie podstawą do tworzenia bombki przypinamy szpilkami w każdym z rogów do kuli. Każdy pasek składamy do trójkątów. Maja one kształt prostokątny, więc nie otrzymamy idealnych trójkątów – przy jednym boku będą wystawać kawałki wstążki, ale nie należy się tym przyjmować. Trójkąty przypinamy prostopadle do siebie. Wokół podstawy powinny się znaleźć 4 – po 1 przy każdym boku. Dobrze posiadać dwa kolory wstążek. Wówczas kolejną warstwę kwadratów wpinamy pomiędzy poprzednią i uzyskujemy naprawdę ciekawy efekt. Postępujemy tak do momentu aż cała kula ze styropiany będzie wypełniona. Trójkąty możemy przesuwać nieco w kierunku środka, by otrzymać efekt skręcenia. Czubek bombki można udekorować według uznania, np. pętelką ze wstążki innego koloru. Tak zrobiona ozdoba nadaje się nie tylko na choinkę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bombki na choinkę można wykonać również z papieru lub na szydełku. Jednak technika origami i szydełkowanie wymagają więcej umiejętności i czasu. Jeśli już mamy doświadczenie w którejś z tych metod warto odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowywanie bombek. Jeśli uda nam się stworzyć cały zestaw na pewno świąteczne drzewko będzie robić wrażenie na wszystkich gościach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować