×

Jak zrobić bransoletkę w domu?

Wiele kobiet co roku przeznacza duże sumy na zakup biżuterii. Kupujemy zarówno biżuterię wykonaną z kamieni i metali szlachetnych, nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się biżuteria sztuczna. Warto jest zdawać sobie sprawę, że mamy możliwość wykreowania własnej autorskiej biżuterii, która znacznie lepiej niż produkty sklepowe odda nasz styl. Samodzielnie wykonamy zarówno bransoletki, naszyjniki, jak i kolczyki. Zapoznajmy się z prostymi wskazówkami jak zrobić bransoletkę własnego autorstwa.

Jak zrobić bransoletkę samodzielnie?

Samodzielne wykonywanie biżuterii ma wiele zalet. Przede wszystkim to jedynie od nas zależy jak będzie prezentował się końcowy efekt. Nie musimy chodzić na kompromisy. Możemy wykonać biżuterię, która będzie idealnie komponowała się z naszymi stylizacjami. Kiedy zastanawiamy się jak zrobić bransoletkę, czy jakąkolwiek inną biżuterię powinnyśmy się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać. Przed nami wiele możliwości. Możemy wykonać bransoletkę z różnych materiałów, na przykład z paracordu, z rzemyków, z żyłek, czy koralików. Bardzo dużą popularnością cieszą się bransoletki shamballa. Zanim przystąpimy do dzieła musimy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. W tym celu warto jest odwiedzić sklepy zajmujące się sprzedażą półproduktów do produkcji biżuterii. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, koniecznie sprawdźmy ofertę tego typu firm prowadzących działających w sieci. Nie ponoszą one wielu kosztów, które przypadają w udziale sklepom stacjonarnym, dlatego są w stanie zaoferować swoim klientom bardzo atrakcyjne ceny.

jak zrobić bransoletkę

Wraz z półproduktami należy zakupić specjalne narzędzia i akcesoria, które umożliwią nam wykonanie naszej bransoletki. W przypadku bransoletki z koralików przyda się nam sznurek jubilerski lub specjalna gumka, a także różnego rodzaju obcęgi. Jeżeli nasza bransoletka nie jest elastyczna, i nie będziemy jej wiązać, musimy zaopatrzyć się w specjalne zapięcia, które umożliwią nam jej zakładanie i zdejmowanie. Niektóre bransoletki będą wymagały od nas jedynie umiejętnego zaplecenia.

Jak zrobić bransoletkę – kwestie techniczne

Kiedy zastanawiamy się jak zrobić bransoletkę, warto pamiętać, żeby konkretne techniki traktować jedynie jako wskazówki. Jeżeli wykonujemy biżuterię po raz pierwszy możemy się do nich zastosować. Z czasem wręcz wskazane jest wprowadzenie własnych modyfikacji. Popularnym sposobem na wykonanie bransoletki z rzemyków jest po prostu zaplatanie ich. Możemy wykonywać cieńsze lub grubsze warkoczyki lub supełki w zależności od naszych upodobań. Warto jest wykorzystać rzemienie barwione, dzięki czemu uzyskamy bardzo ciekawe efekty, choć wszystko zależy tu od naszej koncepcji biżuterii. Podobnie do wykonania bransoletki shamballa nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi. Wystarczą ostre nożyczki. Tego typu bransoletkę wykonujemy ze sznurka oraz wybranych przez nasz koralików. W tym przypadku oplatamy korale sznurkiem. Bransoletka z paracordu również wymaga użycia technik zaplatania.

Bardzo duże pole do popisu mamy, kiedy decydujemy się wykonać elegancką bransoletkę z korali lub kamieni półszlachetnych. W sklepach z półproduktami do produkcji biżuterii znajdziemy ogromny wybór kamieni o różnych fakturach i kształtach. W tego typu bransoletkach możemy łączyć wiele elementów celem uzyskania ciekawego efektu. Proces tworzenia takiej biżuterii opiera się na nawlekaniu na gumkę lub sznurek jubilerski poszczególnych elementów. Osoby zaawansowane w produkcji biżuterii wprowadzają tu wiele własnych modyfikacji. Możemy wykonywać zarówno najprostsze modele bransoletek, jak i tworzyć wyrafinowane kompozycje ciekawych elementów.

Może Cię zainteresować

zamknij