×

Jak zrobić dobre selfie i wyglądać na nim zjawiskowo?

Czy to Ci się podoba czy nie, selfie stało się niepomijalną częścią naszej popkultury. Wydaje się banalne, jednakże zrobienie go w sposób umiejętny to nie lada sztuka. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych i niezawodnych sposobów na to jak zrobić dobre selfie.

Selfie także dla amatorów

Wcale nie musisz dysponować profesjonalnym sprzętem. Odpowiednio skadrowane i zapozowane selfie można wykonać telefonem – obecnie większość smartfonów posiada możliwość przełączenia trybu aparatu w taki sposób, by fotografowany obraz wyświetlał się na ekranie – w takim przypadku zrobienie sobie zdjęcia samodzielnie jest znacznie łatwiejsze.

Jak zrobić dobre selfie – czyli oświetlenie jako kluczowy element

Tego typu fotografie (inne zresztą też) warto robić przy odpowiednim oświetleniu. Najlepsze jest naturalne, mocne światło dzienne. Dodatkowo staraj się o ustawienie w taki sposób, by źródło światła znajdowało się przez Tobą, najlepiej zaś na wysokości czoła bądź wyżej. Zdjęcia pozowane na tle głównego źródła światła być może są artystyczne ale umiejętne ich wykonanie, to już wyższa sztuka. Postaraj się stworzyć warunki, w których światło będzie miało rozproszony charakter. W przeciwnym razie możesz uzyskać efekt cięcia kadru, który prawie nigdy nie wygląda estetycznie. Flesz – używany podczas robienia selfie w lustrze wygląda zupełnie nieprofesjonalnie. W każdym innym przypadku oślepia, co powoduje, iż tracisz nawet najmniejszą szansę na dobrą minę. jak zrobić dobre selfie

Mistrzowie drugiego planu

Masz zamiar zrobić efektowne selfie i wrzucić je na FB? Pomyśl o tym, co znajdzie się w jego tle. Fotografowanie się w nieposprzątanym pokoju, zabrudzonej łazience czy zagraconej kuchni, zniszczy efekt nawet najbardziej wystudiowanej pozy. Zadbaj więc nie tylko o perfekcyjny makijaż i nienagannie ułożoną fryzurę ale sprawdź również, co załapie się w kadr. Pamiętaj, nieprzemyślani i niezamierzeni mistrzowie drugiego planu to doskonała pożywka dla hejterów.

Selfie z ręki ale bez ręki

Niepisany kodeks selfie mówi, iż jest to zdjęcie wykonywane z ręki (bądź specjalnego kija) ale owe nośniki aparatu, nie mogą znaleźć się w kadrze. Jeżeli zależy Ci na zrobieniu dobrego efektu, to testuj ujęcia do tego momentu aż osiągniesz perfekcyjne ustawienie.

Dziubek musi odejść

Jeżeli pragniesz aby Twoje selfie było plastyczne, naturalne i po prostu ładne, unikaj różnego typu „modnych” min które pomimo, iż rozsławione przez celebrytów wyglądają co najmniej idiotycznie. Dziubek wiedzie tutaj prym od wielu już miesięcy. Stał się już na tyle nudny i opatrzony, że na szczęście powoli staje się symbolem obciachu a nie bycia na czasie.

Rozsądny tuning

Warto wykorzystywać różnorodne aplikacje, które pozwalają na zmianę charakteru zdjęcia, np. postarzając obraz do stylu retro. Jednakże ostrożnie postępuj z poprawianiem rzeczywistości. Nieumiejętnie wydłużone bądź odchudzone nogi, niestarannie wygładzone zmarszczki czy usunięte pryszcze a także próby połączenia kilku zdjęć w jedno, to słabe zabiegi, które natychmiast zostaną odkryte, jeżeli zdjęcie trafi do sieci. Nawet najlepszym grafikom zdarzają się wpadki, które stają się pośmiewiskiem dla bezlitosnej opinii publicznej. Chcesz uniknąć takiego scenariusza? Postaw na rzeczywisty obraz ale opakowany w atrakcyjne tło czy pomysł na pozę – wtedy uzyskany efekt będzie znacznie bardziej satysfakcjonujący i doceniony.

Może Cię zainteresować

zamknij