×

Jak zrobić dziury w spodniach?

Spodnie z dziurami to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Można znaleźć je niemal wszędzie i świetnie pasują do wielu stylizacji. Przedstawiciele obu płci oszaleli na ich punkcie. Jednak aby mieć modne i stylowe spodnie z dziurami wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy. Wystarczy para zwykłych dżinsowych spodni, na których sami będziemy mogli zrobić przetarcie.

Co będzie nam potrzebne?

Oprócz dżinsów do wykonania dziur potrzebujemy także nożyczek oraz czegoś czym zaznaczymy miejsce przetarcia (ołówek, marker, kreda). Popularnym narzędziem do robienia dziur w spodniach jest pumeks. Możemy go zastosować, ale nie jest niezbędny. Dżinsy, które poddamy dziurawieniu nie muszą być nowe. Jeśli mamy parę, która przeciera się na kolanach warto ją użyć. Czas dodaje ubraniom charakteru, a ponadto używając przechodzonych dżinsów nie będziemy musieli wydawać pieniędzy.

Jak zrobić dziury w spodniach krok po kroku?

Pierwszym etapem wykonania dziur jest po prostu zaznaczenie miejsca, w którym ma być ona wykonana. Najlepiej robić to na kolanie lub nad nim – dziury pod kolanami występują rzadko. Dobrą metodą jest założenie dżinsów i zaznaczenie na nogach. Wówczas łatwiej będzie uzyskać zamierzony efekt i trafić w miejsce, w którym chcemy zrobić dziurę. Następnie zdejmujemy spodnie i robimy cięcie w zaznaczonym miejscu. Powinna być to w miarę prosta linia. Jeśli robimy dziurę na kolanie najlepiej będzie wyglądać przecięcie prawie od jednego do drugiego szwu. Oczywiście nie tniemy do końca, zostawiamy trochę miejsca przy każdym szwie. Kolejnym krokiem jest pogłębienie dziury. W zależności od tego jak duża ma ona być wycinamy poziomą elipsę. Na tym możemy zakończyć cięcie spodni. Jednak jeśli chcemy, by dziury były jeszcze bardziej efektowne warto postrzępić je pumeksem na brzegach. Należy to jednak robić dość delikatnie i powoli, ponieważ gdy użyjemy zbyt dużo siły łatwo powiększyć dziurę.

jak zrobić dziury w spodniach

A może przetarcie?

Nie tylko dziury są modne. Dobrze wyglądają również przetarcia, w których widoczne są pojedyncze nitki wychodzące z dżinsu. Możemy je zrobić na kolanach lub udach – w obu miejscach są równie efektowne. Do ich wykonania potrzebny będzie ostry nożyk oraz podkładka. W miejscu, w którym mają powstać przetarcia wkładamy wewnątrz nogawki podkładkę (najlepiej z twardego kartonu). Następnie wykonujemy poziome nacięcia nożykiem. Należy zrobić ich kilka obok siebie tak, by nitki stały się widoczne. Gdy nitki już wyjdą na wierzch możemy zostawić spodnie w takim stanie lub jeszcze bardziej się nad nimi „poznęcać”. Wówczas wykonujemy pionowe cięcia wzdłuż widocznych nitek. Dzięki temu niektóre z nich ulegną przerwaniu i powstaną dziury. Takie dżinsy świetnie pasują do drapieżnej kobiecej stylizacji. Świetnie sprawdzą się ze szpilkami i skórzaną ramoneską.

Dżinsy z dziurami królują na wybiegach i ulicach. Nic dziwnego, za ich pomocą można stworzyć naprawdę ciekawy zestaw. Można nosić je zarówno w wersji drapieżnej, jak i eleganckiej, a na dodatek pasują kobietom w niemal każdym wieku.

Może Cię zainteresować

zamknij