×

Jak zrobić etui na telefon?

W ofertach sklepów jest mnóstwo różnych etui na telefon. Często jednak jest problem ze znalezieniem odpowiedniego akurat na nasz model. Wówczas najlepiej zrobić je samodzielnie. Będziemy mieć gwarancję, że idealnie pasuje oraz jest unikalne.

Z filcu

Filc to gruby i wytrzymały materiał, więc świetnie nadaje się do stworzenia etui na telefon. Do jego wykonania najlepiej użyć kawałka wzorzystego lub kolorowego filcu. Jeśli jednak takiego nie posiadamy możemy go samodzielnie ozdobić. Najlepiej zrobić to jednak na końcu, gdy już zszyjemy etui. Pierwszym krokiem w tworzeniu pokrowca z filcu jest wycięcie dwóch kawałków materiału. Ich długość i szerokość powinny być po 2 cm większe niż wymiary telefonu. Kiedy to zrobimy wystarczy po prostu złożyć razem oba prostokątne kawałki i zszyć je. Jeden z krótszych boków pozostawiamy bez szycia, by móc włożyć przez niego telefon. Jak widać stworzenie etui z filcu nie jest skomplikowane i można zrobić to naprawdę szybko.

Z balona

Etui na telefon można zrobić również z… balona. Wystarczy napompować balon, ale nie wiązać go na końcu. Następnie na środku napompowanego balona kładziemy telefon i powoli spuszczamy powietrze. Istotne, by robić to wolno i ostrożnie – inaczej powietrze uwolni balon zbyt szybko i po prostu ulegnie on zapadnięciu pod telefonem. Wraz z upływem powietrza balon coraz bardziej „stapia się” kształtem z leżącym na nim telefonem. Gdy już całkowicie go odpompujemy ulegnie opięciu na tylnej obudowie telefonu i stworzy etui z odsłoniętym przodem. Możemy wówczas odciąć ustnik od balona lub go zawiązać. Oto cały proces tworzenia tak oryginalnego, a zarazem niezwykle taniego etui.

jak zrobić etui na telefon

Ze skarpetki

Każdy z nas ma w domu skarpetki. Mają one wiele zastosowań, m.in. nadają się do stworzenia etui na telefon. Wykonujemy je podobnie jak w przypadku etui z filcu. Najlepiej jednak nie wykorzystywać używanych skarpet, ale kupić nowe, które nie nabrały jeszcze typowego dla siebie kształtu. Ze skarpetki najlepiej zrobić dwie części materiału, które dowolnie obcinamy i zszywamy ze sobą tak, by idealnie pasowały do wymiarów telefonu. Plusem takiego rozwiązanie jest nie tylko niska cena, ale również mnogość wzorów na rynku.

Z materiału

Uszycie etui od podstaw z kawałków materiału sprawi z pewnością dużą frajdę. W takim razie jak zrobić etui na telefon z materiału? Najpierw należy oczywiście przygotować tkaninę, którą chcemy przeznaczyć do tego celu. Odmierzamy dwa kawałki, w których musimy zostawić po 2 cm zapasu z każdej strony. Oba kawałki zszywamy ze sobą zostawiając jeden z krótszych boków. Możemy dodatkowo ozdobić nasze etui. Zrobimy to np. za pomocą lamówki, którą jeszcze przed złączeniem kawałków należy naszyć na jeden z krótszych boków w obu częściach. Dodatkowym zabezpieczeniem, a zarazem ozdobą telefonu może być guzik. Wówczas już po stworzeniu etui wewnątrz jednej części materiału wszywamy tasiemkę, a na zewnątrz drugiej części guzik.

Własnoręczne etui na telefon jest oryginalnym rozwiązaniem, które cieszy dużo bardziej niż kupiony pokrowiec. Ponadto idealnie nadaje się na prezent. Etui można zrobić nie tylko z materiałów, skarpetek czy filcu. Przy odrobinie talentu plastycznego i cierpliwości możemy wykonać je również z silikonu lub z gumek w różnych kolorach.

Może Cię zainteresować

zamknij