×

Jak zrobić grę samodzielnie?

Kto z nas nie lubi grać w różnego rodzaju gry? Ich miłośnikami są zarówno dzieci jak i dorośli. Obecnie rynek jest przesycony grami różnego typu – znajdziemy rozmaite gry planszowe i komputerowe. Wielu osobom dostępne gry jednak nie wystarczają – ich ambicje sięgają znacznie dalej – chcieliby stworzyć własną grę. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Przekonajmy się jak zrobić grę samodzielnie.

Jak zrobić grę planszową?

Kiedy na rynku pojawiły się gry komputerowe wiele osób myślało, że gry planszowe przestaną cieszyć się zainteresowaniem. Czas pokazał, że obawy te były nieuzasadnione. Gry planszowe mają swój urok, którego nawet najlepsze produkcje komputerowe nie są w stanie zastąpić. Tego typu gry są chętnie wykorzystywane podczas zabaw z dziećmi, a także spotkań ze znajomymi. Pomagają nam rozwijać relacje społeczne, sprawiają również, że miło spędzamy czas. Jeżeli planujemy spotkanie w gronie bliskich znajomych zawsze warto jest mieć w zanadrzu ciekawą grę planszową, która stanie się doskonałym urozmaiceniem czasu. Zabawy tego typu są także doskonałą okazją do spędzania czasu z naszymi dziećmi. Kiedy gramy z dzieckiem sprawiamy, że nasze więzi stają się silniejsze, a dodatkowo wspomagamy rozwój młodego człowieka. Jeżeli wypróbowaliśmy już niemal wszystkie gry dostępne w sklepach możemy zapoznać się ze wskazówkami jak zrobić grę samodzielnie. Będzie to prawdziwe wyzwanie dla naszej kreatywności.

jak zrobić grę

Jeżeli chcemy zrobić grę planszową, mamy naprawdę wiele możliwości. Będziemy potrzebowali do tego celu planszy, którą możemy wykonać z dużego kawałka tektury. Ponadto przydadzą się nam ostre nożyczki, klej, przybory do pisania i rysowania, warto jest także zainwestować w papier kolorowy, plastelinę i modelinę, w zależności od naszej koncepcji gry. Pula przedmiotów, które możemy wykorzystać jest ogromna. Jesteśmy ograniczeni jedynie przez naszą wyobraźnię. Zanim przejdziemy do tworzenia gry powinniśmy dokładanie przemyśleć jej fabułę. Pozwoli nam to precyzyjnie przygotować naszą planszę, po której możemy rysować, którą możemy wyklejać kolorowym papierem i plasteliną. Do gier planszowych będziemy potrzebowali również pionków, które możemy wykonać samodzielnie. Możemy ulepić je z modeliny. Tę funkcję mogą pełnić również drobne przedmioty – tu także ogranicza nas wyobraźnia – możemy użyć kamyków, muszelek, szyszek, korali, szklanych figurek, naparstków, i wielu innych rzeczy. Tworzenie własnej gry planszowej to doskonały pomysł na zabawę z dziećmi.

Jak zrobić grę komputerową?

Jeżeli jesteśmy zagorzałymi fanami gier komputerowych, warto jest zastanowić się jak zrobić grę komputerową samodzielnie. Początkowo to zadanie może się nam wydawać bardzo trudne. Kiedy jednak zaczniemy zagłębiać się w tą tematykę może się okazać, że bez większych problemów jesteśmy w stanie stworzyć własną produkcję. Okazuje się, że mamy możliwość stworzyć grę przeglądarkową lub grę na androida, nawet, kiedy nie mamy zielonego pojęcia o programowaniu. Na rynku istnieją programy, które umożliwiają stworzenie własnej gry nawet laikom.

Jeżeli jesteśmy bardzo ambitni w sieci znajdziemy wiele kursów programowania niezbędnych przy tworzeniu gier komputerowych. Opanowanie wiedzy w nich zawartej zajmie nam z pewnością wiele czasu. Dla osób, które zastanawiają się jak stworzyć grę szybko, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór dobrego oprogramowania do tworzenia gier. Dobre programy tego typu posiadają intuicyjny interfejs dzięki któremu będziemy w stanie niemal natychmiast przejść do tworzenia własnej gry komputerowej.

Może Cię zainteresować

zamknij