×

Jak zrobić kolaż ze zdjęć?

Kolaże ze zdjęć to świetny pomysł na prezent. Tego rodzaju grafiki wyglądają bardzo efektownie. Stanowią także bardzo miłą pamiątkę – za pomocą kolażu można przedstawić kilka ważnych chwil z naszego życia. Przygotowanie kolażu nie jest trudne wystarczy wykorzystać pewne narzędzia online.

Photoscape

Jednym z godnych polecenia programów umożliwiających utworzenie kolażu jest Photoscape. To proste narzędzie, z bardzo intuicyjnym i czytelnym interfejsem. Program wykonuje bardzo ładne kolaże. Ich zrobienie nie zajmuje więcej niż 2 minuty. Jak stworzyć za jego pomocą odpowiednią grafikę?

Po zainstalowaniu programu, otwórz go i przejdź do zakładki Strona. Zauważysz, że po jej uruchomieniu pojawi się menu po prawej stronie. Przejrzyj je, ponieważ zawiera ono układ połączonych zdjęć. Wybierz taką opcję, jaka ci odpowiada.

Po lewej stronie znajdziesz menu umożliwiające otworzenie folderu ze zdjęciami. Wybierz te fotografie, które chcesz wykorzystać do kolażu. Wybrane zdjęcia możesz dowolnie przesuwać i zmieniać ich rozmiary. Brzegi można zaokrąglać i kolorować. Dobierz do nich odpowiednią ramkę.

PhotoCollage

Bardzo ciekawym narzędziem do tworzenia kolaży jest także PhotoCollage. Pozwala ono zarówno na wykorzystywanie gotowych szablonów, jak i stworzenie własnych grafik. Warto zauważyć, że program działa zarówno na komputerach PC, jak i laptopach, tabletach i smartfonach. Za pomocą PhotoCollage można tworzyć grafiki, które nadają się do udostępniania na Facebooku, w Google+ oraz na Twitterze.

Nie trzeba się rejestrować, żeby korzystać z programu. Narzędzie umożliwia kreowanie kolaży online. Od razu po ich wytworzeniu jesteś w stanie udostępniać je na portalach społecznościowych.

Photovisi

Ciekawym programem umożliwiającym wykonanie kolaży ze zdjęć jest także Photovisi. To bardzo proste narzędzie. Użytkownik musi wybrać szablon i dodać zdjęcie. Wszystkie fotografie można ustawiać według preferencji. Photovisi udostępnia sporo matryc i wzorów. Można wybierać spośród różnorakich ramek i układów. Kiedy dobierzesz swoje fotografie i zdecydujesz się na konkretne kompozycje, wystarczy zapisać zmiany. Zrobiony kolaż można ściągnąć na swój dysk lub udostępniać w internecie.

Jak dobierać zdjęcia do kolażu?

jak zrobić kolaż

Nie możesz wybrać przypadkowych zdjęć do kolażu. Tego rodzaju grafika rządzi się pewnymi prawami. Wszystkie zdjęcia musi łączyć jakiś element. Mogą to być np. fotografie tej samej osoby, jednak wykonane w różnych sytuacjach. Wówczas elementem łączącym będzie jeden bohater. Innym sposobem jest dobieranie zdjęć przez wzgląd na podobny temat. Tak powstają np. kolaże kulinarne. Na każdej fotografii można zauważyć odniesienia do konkretnej potrawy. Często tworzy się także kolaże „poradnikowe”. Poszczególne zdjęcia to kroki/etapy konkretnej czynności. Zwykle zdjęcia na takiej grafice są odpowiednio ponumerowane.

Style zdjęć także powinny ze sobą korespondować. Najładniejsze kolaże to takie, które mają podobną kolorystykę i kontrast. Jeżeli połączysz ze sobą zdjęcia, których jakość będzie znacząco się różniła, wówczas ostateczny efekt nie będzie wystarczająco dobry.

zamknij