×

Jak zrobić bransoletkę z małych, kolorowych gumek? Dzięki temu poradnikowi zrobisz ją sama

Jak zrobić bransoletkę z małych, kolorowych gumeczek? Prawdopodobnie niejednokrotnie już je widziałaś, jednak nigdy nie miałeś okazji zrobić ich sama. Czas najwyższy przyjrzeć się im nieco bliżej, bo jak się okazuje, zrobienie ich własnoręcznie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zrozumieć pewien schemat, a piękne, kolorowe bransoletki będą w zasięgu Twojej ręki.

Czego potrzebujesz do zrobienia bransoletek?

  • warsztat tkacki (Loom)
  • szydełko
  • różnokolorowe gumki recepturki
  • zapinki do bransoletek
Youtube

Jak zrobić kolorową bransoletkę?

Przygotowuj warsztat tkacki, na który będziesz tworzyć upragnioną bransoletkę. W zależności od koloru, który Cię interesuje, nałóż na niego gumki recepturki w pokazany poniżej sposób, aż dojdziesz do samego końca tzw. Looma.

Youtube

Kiedy już skończysz, weź szydełko i obróć warsztat tkacki o 180 stopni.

Youtube

Teraz chwyć szydełkiem pierwszą z brzegu gumkę od dołu i załóż ją na kolejny element Looma. Kiedy już to zrobisz, przejdź do kolejnej gumki, aż dojdziesz do samego końca. Staraj się, aby gumki się nie kręciły, bo zaburzy to efekt końcowy.

Youtube

Gdy już dojdziesz do samego końca, zdejmij powstałą bransoletkę za pomocą szydełka. W tym celu włóż szydełko w ostatnią gumkę i zacznij po kolei zdejmować.

Youtube

Teraz nie pozostaje nic innego, jak założyć bransoletkę. Weź zapinkę dzięki której zapniesz ją na swojej ręce i gotowe!

Youtube

Jak się okazuje, zakup gotowych, kolorowych bransoletek okazuje się zbędny. W krótkim czasie można je zrobić samemu. Większa satysfakcja w tym przypadku gwarantowana!

Może Cię zainteresować