×

Jak zrobić bransoletkę z małych, kolorowych gumek? Dzięki temu poradnikowi zrobisz ją sama

Jak zrobić bransoletkę z małych, kolorowych gumeczek? Prawdopodobnie niejednokrotnie już je widziałaś, jednak nigdy nie miałeś okazji zrobić ich sama. Czas najwyższy przyjrzeć się im nieco bliżej, bo jak się okazuje, zrobienie ich własnoręcznie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zrozumieć pewien schemat, a piękne, kolorowe bransoletki będą w zasięgu Twojej ręki.

Czego potrzebujesz do zrobienia bransoletek?

  • warsztat tkacki (Loom)
  • szydełko
  • różnokolorowe gumki recepturki
  • zapinki do bransoletek

Jak zrobić kolorową bransoletkę?

Przygotowuj warsztat tkacki, na który będziesz tworzyć upragnioną bransoletkę. W zależności od koloru, który Cię interesuje, nałóż na niego gumki recepturki w pokazany poniżej sposób, aż dojdziesz do samego końca tzw. Looma.

Kiedy już skończysz, weź szydełko i obróć warsztat tkacki o 180 stopni.

Teraz chwyć szydełkiem pierwszą z brzegu gumkę od dołu i załóż ją na kolejny element Looma. Kiedy już to zrobisz, przejdź do kolejnej gumki, aż dojdziesz do samego końca. Staraj się, aby gumki się nie kręciły, bo zaburzy to efekt końcowy.

Gdy już dojdziesz do samego końca, zdejmij powstałą bransoletkę za pomocą szydełka. W tym celu włóż szydełko w ostatnią gumkę i zacznij po kolei zdejmować.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak założyć bransoletkę. Weź zapinkę dzięki której zapniesz ją na swojej ręce i gotowe!

Jak się okazuje, zakup gotowych, kolorowych bransoletek okazuje się zbędny. W krótkim czasie można je zrobić samemu. Większa satysfakcja w tym przypadku gwarantowana!

 

Wybrane dla Ciebie

Handmade i dobra zabawa, czyli jak zrobić bransoletkę z gumek?

Najpierw małe dziewczynki, potem nastolatki, a w końcu kobiety – panie w każdym wieku uwielbiają różne ozdoby. Robienie „kolczyków” z wiśni, bransoletek z gumek do włosów, pierścionków ze sreberek po czekoladzie, czy też lakieru do paznokci z kolorowego papieru lub mazaków – pomysłów na rozmaite ozdoby dzieciom nie brakuje. Pamiętasz bransoletki z gumek, tworzone z […]