×
Wirtualna Polska

Jak zrobić laurkę?

Laurka to rodzaj ozdobnej kartki pamiątkowej, którą można podarować kochanej osobie. Najczęściej tego typu pamiątkę wykonują dzieci w szkole. Laurki to symboliczne karteczki, które dowodzą o pamięci i miłości osoby obdarowującej. Jak wykonać laurkę? Przy jakich okazjach sprawdzi się jako prezent?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na urodziny lub w specjalny dzień

Laurki zwykle daje się ze względu na dzień Matki, Ojca, Babci lub Dziadka. Takie skojarzenia łączą się z dziećmi. To najczęściej one wykonują kolorowe laurki. Kartki tego typu nadają się jednak na różnorakie okazje. Na pewno ucieszą się z nich zakochani podczas Walentynek. Laurka to świetna kartka pamiątkowa na urodziny. Można w niej zapisać życzenia, wkleić śmieszne zdjęcia, zostawić nostalgiczny cytat.

Laurkami obdarowuje się także bez okazji. To po prostu bardzo miły upominek. Nie jest prawdą, że laurki mogą wykonywać tylko dzieci. Własnoręcznie zrobiony prezent jest jedną z najcenniejszych pamiątek.

Jak zrobić ładną laurkę?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Laurki można robić w różny sposób. Generalnie jednak trzeba zaopatrzyć się w brystol lub inny ładny papier. Dobrym rozwiązaniem jest np. papier czerpany. Tego rodzaju kartony można znaleźć w sklepach papierniczych.
Kartki pamiątkowe mają kilka „stałych elementów”: są to ozdobniki oraz napisy. Przed rozpoczęciem przygotowywania laurki musisz przemyśleć, czego chcesz życzyć obdarowanej osobie. Inaczej przygotujesz przecież kartkę dla swojej sympatii, inaczej dla babci lub dziadka. W zupełnie innym stylu skomponujesz laurkę dla nauczyciela albo na urodziny kolegi. Na samym początku pomyśl więc o tym, czego chcesz życzyć obdarowanej osobie oraz z jakiej okazji dasz jej laurkę. Znając odpowiedź, łatwo dopasujesz styl napisów i ewentualnych grafik.

jak zrobić laurkę

Pomysły na śliczne laurki

Na laurkach może znaleźć się dosłownie wszystko. Jeżeli chcesz obdarować przyjaciela lub sympatię, świetnym pomysłem będzie umieszczenie na kartce pamiątkowego zdjęcia. Na pewno na swoim komputerze lub telefonie posiadasz mnóstwo fotografii z ukochaną osobą. Wydrukuj jedną z nich i ozdób je za pomocą naklejek lub wstążek. W sklepach papierniczych znajdziesz na pewno sporo dekoracji, które możesz wykorzystać. Są to specjalne wyklejki, bibułki itd.

Laurka z okienkiem

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bardzo urocze są laurki z tzw. okienkiem. Można je wykonać za pomocą nożyka do papieru lub żyletki. Zagnij kolorowy brystol w połowie i narysuj ołówkiem okienko na przedniej stronie kartki. Następnie rozłóż całą laurkę na blacie stołu. Natnij brystol nożykiem wzdłuż rozrysowanych linii. Na drugiej stronie laurki narysuj ładny widoczek. Możesz użyć ołówka, pasteli lub farb.

Laurki w dziwacznym kształcie

Warto zauważyć, że laurka wcale nie musi przypominać standardowej kartki z życzeniami. W ostatnim czasie moda laurkowa i wizytówkowa bardzo się zmieniła. Obecnie na czasie są kartki w dziwacznym kształcie. Możesz wykonać laurkę np. wycinając serce na ozdobnym papierze. Zagnij jego boki do wewnątrz – dzięki temu uda ci się uzyskać małą kopertę. W środku takiej laurki wypisz życzenia lub wyznanie miłości. Do koperty włóż małe wycięte serduszka lub kwiatki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować