×

Jak zrobić liquid?

E-papierosy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Używają ich zarówno ci, którzy zupełnie chcą porzucić nawyk palenia, jak i prawdziwi wielbiciele tego przyzwyczajenia. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia e-papierosa są liquidy. Nie wszyscy z nas wiedzą, że nie trzeba w nie nadmiernie inwestować. Domowym sposobem można przygotować tanie i bardzo dobre liquidy. Jak się za nie zabrać?

Przygotowanie własnego liquidu – od czego trzeba zacząć?

Na samym początku musisz zaopatrzyć się w puste i czyste buteleczki. Najlepiej poszukaj takich, które mają 10 mililitrów pojemności. Ważny jest także zakup świeżej strzykawki i igieł. Ponadto musisz zastanowić się nad mocą użytego płynu. Baza ma ogromne znaczenie dla ostatecznego smaku liquidu. Sam wybór mocy nie jest wystarczający. Trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że w ofercie można spotkać różne rodzaje baz. Część z nich zawiera glikol propylenowy (PG – propylene glycol), część glicerynę roślinną (VG – vegetable glycerin). Glicerynowe są bardziej gęste, gorzej spływają ze zbiorniczka na grzałkę. Bazy glikolowe cechują się mniejszą lepkością, zdecydowanie szybciej spływają. Z drugiej jednak strony nie są w stanie wywołać gęstej chmury, co dla niektórych palaczy ma duże znaczenie.

Wybór aromatu nie jest prosty. Każdy z nas ma swoje preferencje. Warto jednak pamiętać o tym, że aromaty są bardzo stężone. Nie opłaca się więc kupować zbyt dużych pojemników. Te małe są bardzo wydajne.

jak-zrobic-liquid

Domowy liquid krok po kroku

Przygotowanie najprostszego liquidu nie jest trudne. Jeżeli masz już zakupioną bazę nikotynową, aromat, buteleczki i strzykawki możesz zacząć zabawę. Pamiętaj, żeby być ostrożnym przy wykonywaniu wszystkich kroków pozwalających na wytworzenie domowego liquidu. Łatwo przesadzić z ilością składników.

Najpierw odmierz z bazy dokładnie 5 ml płynu. Wlej go do buteleczki. Jeżeli nie masz cierpliwości do dokładnego odmierzania bazy, nie musisz tego robić. Po prostu uzupełnij buteleczkę do połowy. Następnie dodaj no przelanej bazy 1 kroplę aromatu. Jeśli chcesz przygotować więcej liquidu, pamiętaj o zachowaniu odpowiednich proporcji. Zwiększaj ilość aromatu stopniowo – nie skokowo.

Pamiętaj, że po przygotowaniu płynu należy dokładnie zamknąć buteleczkę i wstrząsnąć nią. Składniki muszą się odpowiednio wymieszać. Poza tym konieczne jest pozostawienie świeżego liquidu w ciemnym miejscu na parę dni. Dzięki temu mieszanka zdąży się odpowiednio „przegryźć”. Nie zapominaj o tym kroku – częstym błędem amatorów jest używanie liquidu tuż po przyrządzeniu. Świeży płyn może wydawać się zbyt mdły. Trzeba jednak dać mu kilka dni na wyostrzenie aromatu.

Jeżeli po odczekaniu liquid dalej ma niewyraźny smak, wówczas dodaj do niego kroplę aromatu.

Jak smakuje domowy liquid?

Liquidy przygotowane domowym sposobem są wyjątkowe. Warto zauważyć, że produktów kupowanych w sklepie nie można poprawiać. Samodzielne przygotowanie daje pewnego rodzaju wolność. Jeżeli własny liquid nie smakuje odpowiednio, możesz eksperymentować i np. dodać do niego jeszcze jedną kroplę aromatu.

Może Cię zainteresować

zamknij