Piękne ozdoby z papieru, które możesz zrobić sama. Będą idealne na święta

Świąteczna gorączka i niepowtarzalna atmosfera przygotowań często nastrajają nas do udekorowania naszych własnych wnętrz. Obserwując pięknie przystrojone kościoły, ulice i centra handlowe sami zastanawiamy się, jak zrobić ozdoby świąteczne z papieru. Krok po kroku zbliżamy się do najważniejszych dni w roku, umilając sobie oczekiwanie widokiem świątecznych dekoracji. Poniżej odnajdziesz kilka podpowiedzi i prostych pomysłów, jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru i wprowadzić ducha świąt do swojego najbliższego otoczenia!

Prezent dla wyobraźni

Jeśli wiesz, jak zrobić dekoracje świąteczne z papieru, możesz w prosty sposób wprawić siebie i swoje dzieci w świąteczny nastrój. Dzięki manualnym zajęciom możemy wspólnie przygotować się do świąt. Pewnie pamiętasz z dzieciństwa misterne wykonywanie łańcuchów, gwiazd i papierowych bombek. Przygotowywanie ozdób jest zresztą świetną zabawą nie tylko dla najmłodszych, ale i dla ludzi dorosłych. Dzięki temu możemy znów poczuć się dziećmi i oderwać na chwilę myśli od natłoku codziennych obowiązków.

Oprócz możliwości zacieśnienia rodzinnych więzi, ważnym aspektem wspólnego wykonywania ozdób jest jeszcze rozwijanie wyobraźni. Zastanawiasz się, jak zrobić ozdoby bożonarodzeniowe z papieru? Wszystko, czego potrzebujesz, to nożyczki, klej, nitka i trochę kolorowego papieru. Jest to więc aktywność zarówno pożyteczna, jak i zupełnie niegroźna dla portfela – cena potrzebnych materiałów zamyka się w dosłownie kilku złotych. Wspólne wykonywanie ozdób ma więc same zalety – pobudza wyobraźnię, ćwiczy zdolności manualne i pozwala się cieszyć pięknymi dekoracjami mimo niskiego nakładu finansowego. Nie potrzebujesz od razu specjalistycznej wiedzy, jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru origami. Wystarczy kilka prostych wskazówek, żeby Twoje mieszkanie nabrało świątecznego charakteru!

jak zrobić ozdoby świąteczne z papieruUdostępnij

Jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru krok po kroku?

1. Świąteczny łańcuch

Do wykonania świątecznego łańcucha potrzebujesz papieru do pakowania prezentów, grubej nitki oraz kleju. Wszystko, co musisz zrobić, to powycinać z kolorowego papieru (najlepiej takiego w świąteczne motywy) niewielkie trójkąty takiej samej wielkości. Następnie wystarczy przymocować je klejem do linki, zachowując pomiędzy trójkątami odstęp o długości mniej więcej 2 centymetrów. W ten sposób uzyskasz efektowną girlandę. Jeśli masz ochotę na bardziej tradycyjny łańcuch, zamiast trójkątów wytnij około 5-centymetrowe paski, a później każdy pasek zawiń tak, żeby stworzył kółeczko i zaklej jego końce. Dodawaj kolejne ogniwa papierowego łańcucha i zespajaj je klejem. Gotowe!

2. Miniaturowe choinki

Żeby wykonać choinkową dekorację, potrzebujesz dużego arkusza zielonego papieru. Po wycięciu długiego pasa złóż go w harmonijkę, żeby pas ułożył się w prostokąt. Następnie wytnij z takiego prostokąta choinkę, ale nie przecinaj przy tym jego bocznych krawędzi – po rozwinięciu Twojego dzieła wszystkie drzewka mają być ze sobą połączone. Taki choinkowy łańcuszek możesz powiesić wzdłuż kominka, nad drzwiami lub na ścianie.

3. Śnieżynki i gwiazdy

Jak zrobić śnieżynkę z papieru? Wystarczy wyciąć z białej kartki sześcioramienną gwiazdę (możesz sobie pomóc szkicując jej kształt ołówkiem). Następnie powstały kształt złóż trzykrotnie wzdłuż ramion – powinien z tego powstać romb. Po bokach dolnych krawędzi naszej figury wytnij półkola, paseczki i trójkąty – wszystkie te nacięcia sprawią, że po rozłożeniu gwiazda będzie wyglądała jak śnieżynka. Zawieś ją wtedy na choince lub nad świątecznym stołem. Teraz, kiedy już wiesz, jak zrobić ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie z papieru, możesz wykonać analogiczne ozdoby na Wielkanoc!