×

2 banalnie łatwe sposoby na zrobienie mentolowych papierosów

20 maja z półek sklepowych w całej Unii Europejskiej (czyli także w naszym kraju) zniknęły miętowe papierosy. Jeśli tak jak ja, lubiłeś sobie od czasu do czasu puścić dymka o zapachu mięty, na imprezie czy spacerze, to głowa do góry, bo jest na to sposób. A właściwie dwa sposoby. Banalnie łatwe w zastosowaniu sposoby.

Dlaczego w ogóle zakazano mentoli? W ten sposób unijni urzędnicy chcieli ograniczyć palenie papierosów, zwłaszcza wśród kobiet i młodych ludzi, bo podobno to przede wszystkim oni sięgają po smakowy tytoń. Inne tłumaczenie mówi, że miętowe papierosy miały „oszukiwać” palące je osoby, jako, że smak mięty łagodzi smak papierosa i przez to może on wydawać się niektórym ludziom mniej szkodliwy. Trudno uwierzyć w to drugie tłumaczenie. Warto dodać, że przed wprowadzeniem zakazu mentole stanowiły około 30 procent kupowanych papierosów.

Jeszcze przed wprowadzeniem zakazu sprzedaży różnej maści eksperci wieścili, że na nowym prawie zarobi przede wszystkim czarny rynek, bo tam Polacy będą zaopatrywać się w jedną ze swoich ulubionych używek. Ale wcale nie trzeba sięgać po mentole z kontrabandy, oto jak możesz przygotować własne.

1. Nasączanie olejkiem pojedynczego papierosa

papierosy

© screen Takie Tam/YouTube

Do tego sposobu będą potrzebne:

  • olejek mentolowy
olejek mentolowy
pinterest
  • wykałaczka lub igła
wykałaczki
Pikist
  • paczka ulubionych fajek
papierosy
Flickr

Miętowy olejek bez problemu kupisz w każdej aptece. Kosztuje on około 8-10 zł. Aby za jego pomocą przygotować miętowego papierosa wystarczy, że zanurzysz wykałaczkę (lub igłę) w olejku, a następnie wbijesz ją w filtr. Jeśli chcesz mieć lekkiego mentola, to jedno nakłucie w całości wystarczy. Dla silniejszego smaku możesz papieros nakłuć jeszcze raz lub dwa. I to wszystko!

2. Wkładka mentolowa

karta mentolowa

© screen Takie Tam/YouTube

To sposób dla leniwych, którym nie szkoda odczekać kilku godzin. Wystarczy, że się zaopatrzysz w:

  • wkładkę mentolową (lub o innym smaku)
karta mentolowa
BlackSwanShoppe
  • papierosy
papierosy
Needpix

Wkładki mentolowe można już kupić praktycznie w prawie każdym sklepie lub kiosku sprzedającym papierosy. Wystarczy, że ją włożysz na 2 – 3 godziny do paczki papierosów a nasiąkną one jej zapachem. Jak twierdzą sprzedawcy taka wkładka wystarcza na 2, 3 paczki papierosów, w praktyce jednak zużyjesz ją na 1, góra 2 paczki.

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij